Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha romának születt...

Mit tennél, ha romának születtél volna?

Figyelt kérdés
Képzeld el, ha TE lennél roma és rendesen élnéd az életed, de mindenhol ellenségeskedésbe botlanál! Hogyan lehet így élni?? Nem csoda, ha egy idő után még a rendesek is kivetkőznek önmagukból! Most tényleg képzeld bele magad a szituba!
2010. júl. 30. 12:20
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Azt hinnék rólam, hogy maláj, örmény, indiai vagy arab vagyok, és mindenki csodálkozna, ha megmondanám, hogy czigány vagyok. Szoktam látni a buszon rendes nőket, akik nem csicsásan, czigányosan, kurwásan öltözködnek, hanem igenis stílusosan, de látszik rajtuk, hogy cigányok, csak érhető okokból ők sem hangsúlyozzák. (Bp., Dankó u.)
2010. júl. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

13:46

Köszönöm intelligens megnyilvánulásodat.

2010. júl. 31. 12:02
 33/37 A kérdező kommentje:

13:43

Eltűntem, mert nagyjából ugyanazok a válaszok érkeztek.

Nem sérelmeket akartam hallgatni, amikhez semmi közöm. Igazad van a kozmetikus példáddal kapcsolatban, de megint a jók ellen hozol fel egy rossz példát. A normálisak erről mit tehetnek? Én sem Téged hibáztatlak az utcán levő hajléktalanok miatt (többnyire fehérek). Én nem kérdeztem volna meg azt, amit a hölgy..

És egyébként nem képzelted bele magad a helyzetbe, ahogy azt a kérdésben kértem. Hogy TE roma vagy.

2010. júl. 31. 12:11
 34/37 A kérdező kommentje:

14:33

Én egy szépnek mondott nő vagyok és viszonylag békén hagynak az emberek. De van kedves férfi ismerősöm, aki hasonló típusú, mint én, na Őt már állandó atrocitások érik. Ez bánt engem nagyon.

2010. júl. 31. 12:15
 35/37 anonim ***** válasza:
Kérdező,azzal kéne előszőr tisztában lenni ,mi az ok-okozat.A cigányok azért részesülnek ellenségeskedében,mert nem tudnak viselkedni.Nem azért nem tudnak viselkedni mert utálják őket,hanem mert ilyenek alapból!
2010. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Te vagy nem akarod érteni, amit írok, vagy valami van a felfogásoddal. A kozmetikus sztorit azért írtam le, hogy lásd nem volt ott semmilyen negatív hozzáállás a cigány nő felé. Tök mindegy, hogy rossz ember volt a nő, vagy jó. Ő így érezte, mert nem kapta meg amit akart és kész. Gondolom az életben több ilyen kellemetlen szituáció éri, amit a cigányságának tulajdonít, de ezt csak ő gondolja így. Attól még nem biztos, hogy igaza van. Most erről ki tehet?

2010. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

14:24

Szerintem neked van gond a felfogásoddal! Reagáltam: igazad van! Hogy mondjam ezt másképpen? És azt próbáltam még ecsetelni, hogy egy normi ember nem kérdez vissza, hogy azért van-e, mert roma származású. Én nem engedtem meg magamnak a tiszteletlenséget veled szemben, így ugyanezt elvárom tőled is! Üdv

2010. aug. 4. 20:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!