Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha romának születt...

Mit tennél, ha romának születtél volna?

Figyelt kérdés
Képzeld el, ha TE lennél roma és rendesen élnéd az életed, de mindenhol ellenségeskedésbe botlanál! Hogyan lehet így élni?? Nem csoda, ha egy idő után még a rendesek is kivetkőznek önmagukból! Most tényleg képzeld bele magad a szituba!
2010. júl. 30. 12:20
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
különben is "népbetegség", hogy sokszor nem adják át az öregeknek és terheseknek a helyet. bőrszíntől függetlenül.
2010. júl. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

13:05

Gondolom roma vagy, ha ezekben biztos vagy.

2010. júl. 30. 13:13
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Akkor maradjunk a terhességnél. Nekem sem adták át a helyet, pedig nem vagyok roma. Csak én nem találhattam erre semmilyen magyarázatot, mindössze annyit, hogy aki bunkó, az bunkó. VELEM IS. Pontosan azért írtam le, hogy a magyarokkal is megtörténnek ezek, csak nekik nincs mivel magyarázni. A roma, meg jön a származásával. Én is tudok mondani példát. Kozmetikusnál voltam, mikor bejött egy roma nő. Szőrzet szőkítést kért, amit a kozmetikusom nem csinál. SENKINEK. Nincs is hozzá anyaga. Mi volt a válasz? Persze azért, mert cigány vagyok. Erről ennyit. Nem tudom miért nem lehetett elfogadni azt, hogy nem vállal ilyen munkát.
2010. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
13:05 vagyok. Nem vagyok roma, de dolgoznak nálunk romák. Tudom, hogy hogy bánnak velük. Ugyanúgy, mint bárki mással. De ezek szerint Te egy tisztességes roma lehetsz és folyamatos atrocik érnek a származásod miatt. Persze nem ártana bizonyítanod, hogy amiatt értek kellemetlenségek. Az, hogy rossz dolgok előfordulnak normális romákkal, még édes kevés. Velünk is képzeld. Fura, nem?
2010. júl. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 Allison válasza:

6 hónaposan nem görögdinnye a has. Amúgy meg nem, magyar nőnek sem adom át mert úgy gondolom nekem is ugyananyi jogom van ülni amikor hullafáradt, rosszkedvű, beteg, rosszul lévő vagyok. Különben sem azzal töltöm az időm utazáskor hogy lessem jön-e egy terhes nő és hogy vajom roma-e...

A romák mindenre ráfoghatják hogy őket utálják mert romák... Nem nyavalyogni kell hanem nem foglalkozni vele és élni az életed. És ha mégis tényleg ezért utálja őket mindenki akkor a többség megérdemli és nem a mi dolgunk kitalálni hogy te most normális vagy-e vagy sem.

2010. júl. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

13:17

Hangsúlyozom, nem láttam még olyat, hogy nagy pocakú, magyar terhes nőnek ne adták volna át a helyet egy bizonyos idő után. Kisebb pocakúnál igen, láttam. Egyébként néha el sem lehet dönteni, hogy kövér, vagy terhes az illető. Egyszer megsértettem egy kövér, fiatal nőt azzal, hogy át akartam adni a helyet. Megkérdezte, hogy miért akarom átadni.

- Hát nem kismama? kérdeztem. A válasz: - Neeeem!


De most komolyan a terhes nőket emeljük ki az egész beszélgetésből?? Akkor tegyünk fel egy újabb kérdést..

2010. júl. 30. 13:29
 27/37 A kérdező kommentje:

13:22

Kíváncsi lennék, Te milyen kérdéseket teszel fel, és mik miatt "nyavalyogsz"...

2010. júl. 30. 13:33
 28/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Szomorú voltam és maradtam. Nem vitatkozást vártam..

További szép napot Mindenkinek!

2010. júl. 30. 13:34
 29/37 anonim ***** válasza:
Nem tudom Kérdező, hogy mi bajod, azt hiszem normális válaszokat kaptál. Most attól vagy szomorú, hogy kiderült, hogy magyarokkal is történnek rossz dolgok? A kozmetikus példámhoz nem szólsz? Ez a véglet normális?
2010. júl. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

ezekkel kár vitázni.

szelektíven olvasnak és azt hiszik, hogy az egész világ ellenük van. üldözési mánia. ezenkívül feltűnési viszketegség, hogy azzal akar kitűnni, hogy fajilag megkülönböztetik őket.

2010. júl. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!