Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha romának születt...

Mit tennél, ha romának születtél volna?

Figyelt kérdés
Képzeld el, ha TE lennél roma és rendesen élnéd az életed, de mindenhol ellenségeskedésbe botlanál! Hogyan lehet így élni?? Nem csoda, ha egy idő után még a rendesek is kivetkőznek önmagukból! Most tényleg képzeld bele magad a szituba!
2010. júl. 30. 12:20
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
100%
Törekednék, hogy csak azért is megmutassam én más vagyok, nehéz így élni, de képesek eljutni a diplomáig, csakhát könnyebb otthon ülni, és várni a segííjre. A Magyar szabályokkal van ÓRIÁSI gond !
2010. júl. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem kerülném az iskolát, valószínűleg nem járnék lopni, valószínűleg nem mondanám azt hogy én különb vagyok, mert minél inkább azt mondja magáról hogy ő normális roma, annál inkább ő is ugyanolyan :-) Valószínűleg nem járnék segélyért, valószínűleg nem azért csinálnék 5 gyereket, hogy ne kelljen dolgoznom. Élném csendbe az életem és hallgatnék, nem pedig embereket ölnék 200 forintért.
2010. júl. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 Allison válasza:
100%
Hát nem örülnék ha roma lennék... Most nehogy már még sajnáljuk is őket! Én még sosem bántottam egy romát sem ellenben ők már kétszer kirabolták a házunkat, és nem egyszer szóltak be, fenyegetőztek, félemlítettek meg vonaton vagy akárhol. Én miért bűnhődjek azért mert mások bántják őket? És akárhogy bánt valaki, nem szabad ilyennek lenni mint amilyenek a romák. Ez nem mentség. Engem is sokan bántottak mert olyan különc vagyok de ettől még nem váltam olyanná mint amilyenné a romák. Ez csak elhatározás kérdése. Akkor is ezt gondolnám ha roma lennék. Egyszerűen képtelenek alkalmazkodni ahhoz az országhoz ahol élnek.
2010. júl. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó kérdés.

Mindent megtennék,hogy elkülönüljek azoktól a romáktól,akiket utálnak a viselkedésük miatt.Szépen és ízlésesen öltözködnék és rendszeresen művelném, képezném magamat.Szeretem a rockzenét, ami akkor is meglenne, már ezzel is jelezhetném,hogy más vagyok, mert cigányt még nem láttam,aki szerette volna.

Azon lennék,hogy elnyerjem mások megbecsülését és idővel ez sikerülne is.

És ami nagyon fontos: minden erőmmel azon lennék,hogy soha ne veszítsem el a fejemet mások előtt és ne kezdjek el káromkodni, még ha esetleg joggal lennék is dühös valamiért!

Ha mindezt megvalósítanám, akkor már jó úton járnék,hogy aq nem roma emberek teljesen olyannak kezeljenek, mintha én is olyannak születtem volna,mint ők.

2010. júl. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Úgy élnék mint most. Tisztességesen, becsületesen, rossz társaságba nem járok.
2010. júl. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

nézzük.


FEHÉR vagyok.


anyám meghalt 4 éves koromban. nevelőanyám volt aki sokat vert 10 éven át, sokszor azt nevelte belém, hogy semmi vagyok szar vagyok.


iskolában különc voltam, általánosban és szakközépben is.

nem voltam különleges külsőre sem.


mindig csúfoltak, szerettek piszkálni az általánosban, ahol ugyebár azokba a FEHÉREKBE is belekötnek akik kicsit mások, vörös hajú, dagi, stb, akármibe. Engem pl lófejűnek csúfoltak, csak úgy. Sok sok éven át.


Sőt egyszer az osztálykiránduláson egy pár másik gyerekkel loptunk egy hipermarketből ,többször is, lebuktunk. jó hosszú ideig még lopósnak tolvajnak voltunk megcímkézve. MI többet nem tettük.


Szakközépben szintén folyamatos céltábla voltam. Mivel nem jártam bulizni, meg nem voltam olyan mint a legtöbb, jah és mert tiszteltem a tanárokat. Nem voltam eminens, de tiszteltem őket.

Az orrom picit nagyobb állítólag. Ezért zsidónak csúfoltak, jó sokat. A 4-5 évem alatt plusz az általános suli, plusz az otthoni viszlyok miatt meg kiegyensúlyozatlanabb élet miatt folyamatosan gyomorsavtúltengésem volt, volt, hogy aludni sem bírtam. Voltam mély depressziós is önmarcangolással, stb.


Ettől függetlenül nem kezdtem el bűnözni. Igenis tanultam, küzdöttem, hogy elérjek valamit. Annak ellenére is, hogy annyian lenéztek és szívattak.


Van jó munkám (a 2. amit idáig végzek), de ha úgy döntök megyek máshova. idáig akárhányszor feltettem iwiw-re hirdetést, akkor 1-2napon belül már több helyről is kerestek mehettem interjúra és már fel is vagyok véve. Már mos tis várnának máshova szívesen, mert tisztelik a tudásomat, tapasztalataimat, stb.


Családom nem volt gazdag, illetve nagyon régen talán, még születésem előtt. csak épp apám testvére elherdálta a teljes vagyont, így nem maradt semmi. Volt, hogy ennyi nem volt pénzünk. Mégis most itt vagyok, 25 évesen. Pedig a 8kerben kezdtem az életem, utána 10 évig a nem éppen rózsadombi szintű újpesten.


Nah ha nekem sikerült így, akkor egy cigánynak aki még támogatásokat is kap, plusz pozitív diszkriminációt, akiknek saját jogvédőik, ombudsman-aik vannak, azoknak miért is nem?


áruld el!

2010. júl. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Nagyjából 12:34 értette a kérdést. Nem arra vagyok kíváncsi, kinek mi a sérelme, hanem, hogy hogyan tudná élni romaként az életét. Ha kedves, aranyos, becsületes, és mondjuk 6hónapos terhes nő (nem a 20. gyerekkel) vagy és nem adják át az ülőhelyet a buszon - hogy esne ez Neked?? De akár a közértben a rosszabb árut kapod, mert más a bőrszíned, vagy kiabálnak veled a gyógyszertárban és sorolhatnám. Pedig érettségizett, normális ember vagy. Hogyan dolgoznád ez fel????
2010. júl. 30. 12:44
 8/37 Allison válasza:
100%
Hát figyelj ahogy kismamákkal beszélek, nekik sem adják át a helyet nem csak a romáknak. Amúgy meg nem kell az embereket hibáztatni. Honnan tudják hogy te nem vagy olyan mint a többin 99%, csak ránézésből?
2010. júl. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

biztos nem úgy dolgoznám fel ,hogy a fehérekre haragudnék, ugyanis tudom, hogy okkal előítéletesek.


de mint megírtam, ezer meg ezerféleképpen címkézik meg az embert. az, hogy 1-2 cigányt a bőre színe miatt, ez elenyésző közötte. persze tudom, hogy mindenkinek a saját problémája a legnagyobb ezt megértem persze. csak épp neked nem azt kell feldolgoznod, hogy a fehérek utálnak, hanem azt, hogy a cigányok ezt a képet festik magukról és rólad is.


mellesleg én tagadnám, higy cigány vagyok, ahogy az általad idézett komment is mondta, annak is az volt a lényege, hogy magyarnak tűnj. barna bőrrel is lehet valaki nem cigány.

2010. júl. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
jah és megemlíteném még a nácizás és rasszistázás előtt, hogy a cigány anyukáknak is segítek leszállni a buszról babakocsival, volt akit az egész metróig kísértem lépcsőzve,m pedig rühellem a többség cigányságot.
2010. júl. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!