Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha romának születt...

Mit tennél, ha romának születtél volna?

Figyelt kérdés
Képzeld el, ha TE lennél roma és rendesen élnéd az életed, de mindenhol ellenségeskedésbe botlanál! Hogyan lehet így élni?? Nem csoda, ha egy idő után még a rendesek is kivetkőznek önmagukból! Most tényleg képzeld bele magad a szituba!
2010. júl. 30. 12:20
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

12:37

Te sem érted a kérdést, a mondandód végén ez derül ki.

Képzeld el mindazt amit leírtál és tedd hozzá, hogy roma az illető. És nem megy segélyért, segítségért. Csak ÉLNI AKAR! Mentesen azoktól, akik cigánynak nevezik őket! Értesz már? TE is csak kibökted a végén, hogy neki-azoknak miért ne sikerülne?? Miért kell ezt így kérdezni?? Ha Ő is olyan mint TE, vagy sokkal jobbbbbb!!!

2010. júl. 30. 12:51
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Hú, szegény cigányok, de sajnálom most őket... szemét magyarok nem hagyják kibontakozni a csodálatos énjüket... szegénykék...
2010. júl. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

12:55

Na erről beszéltem......

2010. júl. 30. 12:57
 14/37 anonim ***** válasza:
nem értelek kérdező. én is csak élni akartam, de nem hagyták, mégis kitörtem belőle. ennyi.
2010. júl. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

"Ha kedves, aranyos, becsületes, és mondjuk 6hónapos terhes nő (nem a 20. gyerekkel) vagy és nem adják át az ülőhelyet a buszon - hogy esne ez Neked?? De akár a közértben a rosszabb árut kapod, mert más a bőrszíned, vagy kiabálnak veled a gyógyszertárban és sorolhatnám. Pedig érettségizett, normális ember vagy. Hogyan dolgoznád ez fel????"


Ezeket honnan a nyavajából veszed? Ha ezek meg is történnek, akkor a nem cigánnyal is megtörténnek. Egy kicsit fordítottál a dolgokon. Most akkor valakivel nem történhetnek meg ezek a dolgok, mert cigány? Akkor ez is diszkrimináció. Ha valaki nem akarja átadni a helyét, akkor nem fog felállni akkor sem, ha az illető terhes nő cigány. Ha viszont feláll, akkor ezzel a magyar nőket diszkriminálja.

2010. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

"És nem megy segélyért, segítségért. Csak ÉLNI AKAR! "


Úgy beszélsz, mintha bárki is akadályozná őket ebben.

2010. júl. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

Figyelj Kérdező!


Ökörségeket írsz, mert az a roma réteg, akiről Te beszélsz SEMMILYEN kirekesztést nem tapasztalhat a magyaroktól. Ha bármilyen atrocitás érte is, az nem azért volt mert cigány. Az sem normális, ha valaki állandóan a származása mőgé bújik, és minden kellemetlen tapasztalatot ennek tulajdonít.

2010. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

egyszerübb lenne az életem

leszültem volna már néhány pulyát

dolgozás tanulás nuku

jönne a segíly:D

2010. júl. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

13:00

Azért ne mondd nekem, hogy ha felszáll egy nem roma terhes nő a buszra, és görögdinnye nagyságú a hasa, akkor nem adják át az ülőhelyet neki. Én még nem láttam ilyet. Legfeljebb csak nem vették észre azonnal.

De olyat láttam már, hogy kulturált, nagy pocakú romának nem adták át a helyet, pedig észrevették. Bocsi, én átadtam, pedig 3óra alvás után átgüriztem az egész napot, plusz tele voltam cuccokkal.

De most nem a terhes nőkről van konkrétan szó..

2010. júl. 30. 13:09
 20/37 anonim ***** válasza:
imádom, hogy minden atrocitásban csak a faji megkülönböztetést látod, ezt hívják üldözési mániának.
2010. júl. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!