Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez szerintetek se normális?

Ez szerintetek se normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok


20 éves lány vagyok. A velem egykorú ismerősök szó szerint "hülyének" néznek, mert nem járok el bulizni. Tavaly érettségiztem, múlt hónapban megszereztem a szakmámat, és szeptembertől egy 2 éves felső fokú képzésen veszek részt. Tehát mindig van valami ami leköt. Eddig a szüleim is húzták a szájukat ha esetleg elmentem bulizni ( egy évbe max 2 ilyen alkalom ha előfordul/t/), de soha nem tiltották meg. Viszont most folyamatosan azt mondogatják, hogy teljesen be fogok savanyodni ha ez így megy tovább!!


Barátnőmmel 1 héten 1-2x találkozunk, strandra járunk, sétálunk, bicajozunk, beszélgetünk stb... Több alkalom nem megoldott mert dolgozok. A hétvégéket a Párommal töltöm, tehát akkor se vagyok itthon, strand séta fagyizás stb :) A Párom 25 éves, amikor még nem jártunk, sokat ment bulizni a barátaival, de mióta együtt vagyunk, egyáltalán nincs kedve hozzá. (Lassan 2 éve) Pedig jó pár alkalommal megkérdeztem, hogy menjünk-e?! Persze nem azért mert nekem nagy kedvem lett volna bulizni... Csak szerettem volna a kedvére tenni :)


Ráadásul beszélgetni se igazán tudok a velem egykorúakkal, mert őket teljesen más érdekli mint engem. Más téma nincs, csak a buli, pasik/csajok, pia ... Én ezekhez nem igazán tudok hozzászólni, mert - csak egy pl. nem tartom túl jónak, hogy valaki 20 évesen 8 sráccal együtt volt, de nem is akarom őket bántani, mert ha nekik így jó, én hiába mondok bármit az úgyse fogja őket érdekelni. (De lehet, hogy tényleg velem van gond, ez se kizárt!)


Engem sokkal jobban leköt az, hogy mi lesz a jövőben, hogy fogok tudni előteremteni milliókat egy saját lakásra, mikor jöhet szóba az összeköltözés, baba vállalás, hogy lehetek a Barátom számára minden téren jó, hogy a későbbiekben se legyen "semmi" gond köztünk, szeretek főzőcskézni, sportolni és még sorolhatnám.... Ezért az iskolában se nagyon tudtam senkivel kommunikálni, barátságokat kialakítani, és hát mit ne mondjak, elég unalmas év áll mögöttem :) Aztán még 2 év hátra van (új osztályban)...


Bocsánat, hogy hosszú lett, még tudnék írni hozzá, de ...

Szeretném megtudni, hogy tényleg velem van a gond, és ha igen min változtassak??? Érdekel minden vélemény.


Előre is köszönöm!


2010. júl. 14. 10:43
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

*Akkor te jártál rossz helyre, nekem normális ismerőseim vannak


Én csak bekerültem egy osztályba sajnos nem én választom ki, hova kerüljek :S


* ma 11:47


Elolvasok minden véleményt, kapok rosszat jót, aztán majd agyalok a dolgokon :)

2010. júl. 14. 11:51
 22/28 A kérdező kommentje:

és remélem nem lesz "szobanövény" majd a gyerekemből :DDDD

érdekes... ilyen még soha nem jutott eszembe, de jó új dolgokat olvasni :)

2010. júl. 14. 11:53
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Szemernyi gond sincs veled.

Egyébként a témaválasztással egyetértek: nálunk is arról tudtak csak beszélni hogy ki-kivel-mikor-hányszor a hétvégén. Persze ezen kívül ment még az áskálódás, egymást szapulás, esetleg a fiúk pingpong-kosárlabda-foci megbeszélései. Értelmes gondolatot nem láttam néha (csajoknál). :D

2010. júl. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Legalább nem csak én látom " rosszul" a helyzetet :)
2010. júl. 14. 11:58
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló cipőben járok, bár nálunk azért az osztályban akadtak normális egyedek is! :) Ilyen társaság mellett nem csodálom hogy az életkedved is elmegy, de lehet nem árt olykor kicsit lazulni! Egyszer én is megkaptam, hogy "nem tudok élni"... azóta is visszhangzik a fejemben, pedig egy nálam 3 évvel fiatalabb srác mondta, természetesen bántásból. Kérdem én kinek mi az élet? Azért mert számomra nem a discos partik jelentik a szórakozást, és mert nem hempergek hétvégente a saját hányásomban, én még nagyon is jól érzem magamat a bőrömben. Pl van egy kocsma a városban, ahova kifejezetten fiatalok járnak. Igaz kicsit rocker beütésű, de imádom azt a helyet! Ha ott vagyok barátnőimmel, mindig vannak más társaságok, ahonnan ismerünk 1-2 embert, így össze rázódik a két társaság, új arcokat ismerünk meg onnan is! Osztályban én sem tudtam SOHA az olyanokkal beszélgetni, akiknek a stílusa a te társaidhoz hasonló volt... (illetve hőn szeretett téma még a legfrissebb divat és a körömlakkok, amik szintén nem kifejezetten az én világom) Legrosszabbul az esett, amikor egyik barátnőm kezdett rá ugyanerre. Nem megyek vele fesztiválozni, mert ÉN pénzkidobásnak tartom, akkor én már rögtön smucig vagyok, és nem is tudom pedig milyen jó az. Én nem nézem le a "bulizós" embereket, mert mindenkinek szíve joga eldönteni hogyan szeretné élni az életét, de nekem senki ne mondja meg, hogy ÉN hogyan éljek! Előbb elmegyek nyaralni nyáron vagy inkább félreteszek, mint hogy hétvégente 5 ezreket, fesztiválonként 20 ezreket költsek. Ettől függetlenül ha olyanom van eljárunk bulizni, de évente 2-3 alkalom nekem untig elég, és azt sem viszem túlzásba! (inkább falunap, mint disco) Ne foglalkozz azzal, hogy milyennek ítélnek meg mások, éld úgy az életedet ahogy neked tetszik! Azért legyél fiatal, ahogy mások mondanák: ÉLJ! Ne csak a jövőt tervezgesd!
2010. júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Már írtam ide véleményt,és továbbra is azt tartom:az okos ember az,aki nem a mának él,hanem előre tervez!Az,aki folyton azt hangoztatja,Ő mennyire tud élni,valójában takargat valamit,és kompenzál.Amíg Te jól érzed magad a bőrödben,addig ne az számítson,mások mit mondnak vagy gondolnak Rólad.Az élet hosszú távon majd úgyis Téged igazol.Persze ettől függetlenül néha azért el lehet járni társaságba,ide-oda.

2010. júl. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2010. júl. 14. 17:38
 28/28 anonim ***** válasza:

Ne hallgass masra, ugy elj, ahogy neked tetszik. Egyebkent sok ember, ha latja az igyekezetedet, szorgalmadat, csak vissza akar rantani irigysegbol. En is erre jottem ra, mert en is ugy voltam, mint te. Az elet engem igazolt. A rosszakaroim, akik allandoan csak buliztak es nekem beszoltak, hogy miert vagyok streber, a kanyarban sincsenek. Lehet bulizni, de mertekkel. Akinek meg a bulizas nem okoz oromet, nem kell kenyszeriteni. Annyi modon el lehet tolteni a szabadidot. Mintha en irtam volna ki ezt a kerdest fiatalabb koromban. Hat mara mar nem aggodom ezen, ugyanis mindenki megtalalja a parjat, aki hozza hasonlo. Nem kell kenyszerbol semmibe se belemenni. Talalni fogsz olyat, aki ugy fogad el, ahogy vagy. Azokra meg ne adj, akik azt mondjak, hogy ki kell elned magad, mert ez hulyeseg. Nem mindenkinek van szuksege arra, hogy leigya magat meg ilyenek. Te csak jard az utadat es sikeres leszel. Csak igy tovabb!


23/N

2010. júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!