Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi van velem? Hogyan tudnék...

Mi van velem? Hogyan tudnék rájönni miben vagyok a legtehetségesebb?

Figyelt kérdés
2 évvel ezelőtt érettségiztem, a gimiben humán szakon voltam és mentek is jól a humán tárgyak kivéve a nyelvtant. Azt magolósnak gondolom és mindig csak 2es 3as voltam belőle. Tavaly jogi egyetemet kezdtem el és most földrajz szakon vagyok, de már nagyon hiányzik a töri és a magyar irodalom viszont valamennyire a földrajzot is szeretem. Amikor a jogot abbahagytam akkor ujraérettségiztem emelt földrajzbol és ötös lett 70%. Van egy emelt érettségim töriből szintén ötös. Irodalomból csak egy közép 4esem van. Azt vettem észre, hogy amikor már hónapok óta tanulok csak egy témát, tárgyat mint most földrajzot akkor már ráunok, unalmassá válik és elkezd nehezen menni a tanulása is. De viszont a törinél, irodalomnál ez nem annyira jelentkezik de ott is.

2016. dec. 4. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is saját magaddal és a képességeiddel kéne tisztában lenne, hogy miben vagy jó, mert nekem elég bizonytalannak tűnsz. Egy célt tűzz ki magad elé és azt próbáld megvalósítani. Ha több mindenből is jó vagy, válaszd azt, amelyiket a legjobban szereted és amivel a jövőben is hosszabb távon foglalkoznál, mert nincs értelme több mindenbe belekezdeni. Energia- és időpazarlás.
2016. dec. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, hogy az irodalom és a töri közelebb áll hozzám bárminél, töri szakra csak azért nem mentem mert nem lehet vele elhelyezkedni. Földrajzzal állitolag könnyebb.
2016. dec. 8. 23:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Földrajzzal is nehéz, kivéve ha külföldön képzeled el az életed (ott néhol jól jön).
2016. dec. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Magyar szak?
2016. dec. 15. 18:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!