Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A minap hallottam "szabad...

A minap hallottam "szabad bölcsész" szakról az egyetemen (gépész vagyok) és nem tudok rájönni, hogy mit takar, mire jó, hol dolgoznak vele. Mindenki azt mondja hogy semmire, de műszakin szeretik lehúzni a bölcsészeket. Ez azért túlzás. Vagy nem?

Figyelt kérdés

2014. máj. 1. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyűjtőnév, többféle konkrét szakot takar, kb mint a filozófia. Önmagában mire jó? De jó alap lehet.
2014. máj. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Van bölcsész ismerősöm, azt mondta, a bölcsész szakokkal is jól el lehet helyezkedni (msc-vel, jó jegyekkel), jó állásokat kaphatsz, egy kivétel van: a szabad bölcsész. Arról a szakról tényleg csak a Mekibe vezet az út.
2014. máj. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem hogy az állam mért támogat egy mosogatószakmát...attól hogy van diplomád nem feltétlenül vagy beljebb...ez esetben ezek szerint inkább 3,5 felesleges évvel kijjebb ...
2014. máj. 1. 22:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert lehet valaki nem a szabad bölcsész diplomával akar elhelyezkedni, hanem egy alapnak akarja felhasználni.

Mindig lesz olyan szak amivel nem lehet elhelyezkedni. Ha ez nem így lenne, akkor csak olyan szakra menne mindenki amik előbb utóbb telítődnek. És ez így már paradoxon.

2014. máj. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szabad bölcsész is el tud helyezkedni, ha sok nyelvet beszél, akár egy multi cégnél is... Mindenesetre őt a filozófia / esztétika / etika etc. érdekli, ő ezt tanulja. Sokan nálunk szab. bölcsész körökből kutató-oktatónak mennek, de lett közülük olyan is, aki tantervi referensként dolgozik, meg van aki tanárnak készül. És a legtöbb bölcsész szakra azt mondják, hogy nem jó semmire... A szab. bölcsészet semmivel sem jobb / rosszabb, mint a történelem vagy a magyar szak.
2014. júl. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!