Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Késő 11. évfolyamon rájönni,...

Késő 11. évfolyamon rájönni, hogy nem az én világom, az a szakma, amit tanulok?

Figyelt kérdés
Egy szakközépiskolában tanulok Elektrotechnika, elektronika szakon. Az első két évben még úgy elvoltam vele, mert akkor csak szereltünk, volt egy időszak, hogy mertünk is, de úgy voltam vele, hogy azt a kis időt kibírom. Csak azt sajnáltam, hogy olyan kevés óraszámban volt a gyakorlat. Most ebben a tanévben csak mérések vannak és valahogy úgy érzem nem az én világom meg bevallom nem is szeretem, az elmélet se megy, nem értem a számításokat. Az ohm törvényt, meg a Kirchhoff törvényeket, a feszültség osztást meg az áram osztást megtudtam tanulni alkalmazni is tudom, de ezeket a szinuszos számolásokat egyáltalán nem értem. De viszont szerelni az nagyon szeretek. Már késő lenne váltani?

2016. okt. 17. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt most mar fejezd be, kerj segitseget, ha kell. Utana meg még bmit tanulhatsz. Sosem keso semmihez. Csak ne hagyd felbe a dolgokat!
2016. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha ez biztat, nem vagy egyedül a tudattal, hogy nem jó szakmát választottál, én most fogom első évemet befejezni OKJ-n, és jövőre végzek, viszont én is rühellem már amit tanulok; számítógép szerelő, karbantartó szakmára járok, és a hálózatok témakörtől kifordul a gyomrom, akkora egy retardált száraz, dögunalmas dolog, hogy az hihetetlen, még skandálhatnám szebb jelzőkkel is mennyire utálom, de csak magamat idegesíteném vele... Lényeg, az, hogy én is úgy vagyok amit most tanulok, hogy jó bejeztem, kész vége... De aztán mindig ráeszmélek, hogy akár mekkora kínszenvedéses utálattal is tanulom, már azt a maradék időt valahogy túl kell élni, ha pedig nem is helyezkedek el majd ezzel a munkaerő piacon, az önéletrajzba jól fog mutatni hidd el, hogy értesz máshoz is, rosszabb esetbe nem sikerül levizsgázni belőle, jobb esetben pedig meg lesz, és ami jó hír ezt követően, hogy tanult az ember a hibáiból és másodjára olyan szakmát választ, amit tényleg szívesen tanul, és mivel te fiatalabb vagy nálam, mert írtad, hogy 11.-es vagy neked még van lehetőséged bőven megválasztani, azt amit csak szeretnél, én ha úgy vesszük 13.-os vagyok már, de még nálam se késő a pályaválasztás :) Szóval, ha nagy undorral is kényszerülsz tanulni ezt az egészet, ha csak túlélés szintjén, akár az én esetemben, ez legyen előtted: semmi sem tart örökké, főleg nem az iskola! Végül pedig, az nem baj, ha az embernek több szakmája van, szóval ez csak előny lesz majd a későbbiekben, hogy több dologhoz is értesz, akár csak én majd.
2017. máj. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!