Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet hatékonyan és...

Hogyan lehet hatékonyan és viszonylag gyorsan sokat tanulni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, ami azt jelenti, hogy több száz oldalakat kell sokszor tanulnom. (Leginkább elmélet)

Eddig nem igazán ment, mert nem tudom, hogyan kéne hatékonyan tanulni.


Van valami bevált "receptetek"? Köszönöm szépen :)


2011. nov. 8. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tanultam a főiskolán, hogy elolvastam 1-2 -szer a könyvet, aláhúztam a lényeget,megpróbáltam elképzelni magam előtt az olvasott anyagot vagy éppen megérteni, hogy miről is szól a könyv és kijegyzetelt a lényeget lapokra. Rengeteget írtam. És addig amíg nem tudtam felmondani egyedül magamnak a leírtakat, addig gyakoroltam amíg ez egyedül nem ment.Rendes kiselőadásokat tartottam. :-)
2011. nov. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen, ami szerintem működhet, ha nem magolni próbál az ember, hanem nagyon koncentrálva, odafigyelve megérti, "magáévá teszi" az anyagot.

Ekkora mennyiségnél más nem megy.

Lehet, hogy elsőre pont ez tűnik a hosszabb, kilátástalanabb folyamatnak, de hidd el, hogy csak így van értelme is. Végül is ebből akar az ember később élni, szóval tényleg el kell sajátítani.

Először végig olvastam mindent, majd a lényeget még kétszer kb. (Vagy aláhúzogattam - de akkor sem pingáltam ki színessel az egész könyvet, és tényleg csak pár dolgot, nem komplett bekezdéseket, vagy alá sem húztam, csak megmaradt, hogy hogy volt a lényeg.)

2011. nov. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!