Melyik pályát válasszam?

Figyelt kérdés

Most vagyok 11ikes de már nyilván nagyon foglalkoztat hogy mi leszek, ugyanakkor mostanra lett óriási zűrzavar a fejemben! Annyi mindenen gondolkodok és egyik pillanatban még teljesen biztos vagyok benne hogy mi akarok lenni a másikban viszont már nem. Most felsorolom azokat a dolgokat amik szerettem volna lenni az utóbbi időben.Először tanító néni szerettem volna lenni,majd óvodapedagógus, majd szülésznő, fotográfus, kozmetikus, sminkes, pszichológus, üzletasszony. Na most melyik legyek? Egyiket sem érzem jobbnak a másiknál, bármelyik szívesen lennék, és ezért sem tudok dönteni. Ha pl arra gondolok h szülésznő leszek, akkor jön egy gondolat ami azt mondja h akkor már mért nem pszichológus? Arra is gondoltam h suli után kimegyek pl Angliába babysitternek. De aztán? Igazából én csak egy boldog kiegyensúlyozott életet szeretnék egy olyan munkával amiben jól érzem magam, tisztességes jövedelemhez jutok, ki tudom magam teljesíteni benne. Kitöltöttem már egy pár ilyen tesztet és mind egy csomó foglalkozást kidobott.

És még annyit h az orvosi pálya is annyira lenyűgöz,ugyanakkor tudom h nem tudnék annyit tanulni és Mo-n nem becsülik meg a kezdő orvosokat meg a nem kezdőket sem. Ezzel is csak azt szerettem volna érzékeltetni h minden hivatásban amit itt felsoroltam valami megfog, valami szép eszményi dolog, és nincs reálitásérzékem. Bocs a sok hülye mondatért! nem tudom kifejezni magam!


2011. máj. 20. 12:26
 1/3 anonim válasza:

Rosszul közelíted meg a dolgot. NE korlátozd be magad bizonyos szakmákkal, inkább tanulj olyat amivel sokfelé orientálódhatsz.


óvodapedagógus - filléreket fizet

szülésznő - inkább nőgyógyászként vezess le szüléseket

fotográfus - azt magadtól is megtanulod ha van tehetséged

kozmetikus - nem rossz, de mást is tanulj mellette

sminkes - ugyanaz mint az előbb

pszichológus - ez király

üzletasszony - hívd inkább közgazdásznak.


Viszont az gazdasági jellegű üzleti élet nagyon száraz és unalmas, ha csak nem vagy elhivatott.

2011. máj. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem hallgatnék 13:17-re.

Amúgy az óvodapedagógus se keres rosszul ahhoz képest, csak rá kell jönnöd, hogy az átlagfizetés a mai Magyarországon nem több, mint 100-120 ezer forint. Amikor én jelentkeztem oda, ahol tanulok, azért tettem, mert megtetszett, mindemellett jó életet akartam élni amihez pénz kell. Így reménykedve 200-250 ezres fizetésben belekezdtem, de idővel rájöttem, hogy bizony, egy mérnök seggét is kitörlik szaros 100-120 ezerrel.


Ha pénzt szeretnél, akkor menj gazdasági pályára. Ők keresnek a legjobban átlagosan.

Pszichológiával viszont nem hinném, hogy tudsz valamit kezdeni. Azért ez nem úgy lesz, mint a filmekben.


Sminkes, műkörmös, stb. meg szerintem nagyon is jó, ha már sikerült saját kis üzletet csinálnod.


Fotográfusban igaza van az előzőnek, nem kell ahhoz továbbtanulás.


Szülésznőről nem tudok semmit.

2011. máj. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2011. máj. 21. 13:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!