Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztásos kérdés:katona...

Pályaválasztásos kérdés:katona legyek vagy inkább a műszaki pályát válasszam?

Figyelt kérdés
nos én egy nyolcosztályos gimnáziumban tanulok most jelenleg kilencedikes vagyok tehát még van négy évem.és tudom hogy azért még korai ezen gondolkoznom hogy mi legyen majd később a foglalkozásom,de az osztályból mindenki tudja hogy mi szeretne lenni én vagyok az egyetlen akinek abszolút fogalma sincs.most ugye faktot kellett választani és matekra mentem mert az mindenhez kell, meg jó is vagyok belőle.Matekból, fizikából meg kémiából nem vagyok rossz, meg értek a földrajzhoz is, de az ilyen munkák mint pl:építészmérnök meg gépészmérnök egyáltalán nem tetszenek (meg tulajdonképpen egyik szellemi munka sem) még a nagy fizetés ellenére sem.az osztályfőnököm is állandóan azzal van hogy nekem műszaki pályára kell mennem, mert hogy milyen tehetséges vagyok (ezzel meg az a gond hogy azért ennyire nem érzem jónak magam, meg osztálytársaim közül is vannak tőlem sokkal ügyesebbek de mégis csak nekem mondogatja).Egyedüli szakma ami jelen körülmények közt esetleg érdekelne az a katonaság,(az ezzel kapcsolatos dolgok minidg érdekeltek) meg külföldi szolgálat mellett szerintem a pénz is nagyon rendben van.ami mégis visszatart az az, hogy ha most elmegyek katonának de aztán mégsem tetszik utána már szerintem késő elkezdeni ezeket a "szellemi" munkákat, aztán meg abszolút nem lesz munkám, se képesítésem,csak egy érettségi meg a katonai "tapasztalat" de ezekkel meg nem lehet rendesen visszailleszkedni a civil életbe.köszönöm hogy végigolvastad és elnézést ha nagyon hosszú lett, remélem kapok valami biztatást
2010. szept. 12. 08:12
 1/4 A kérdező kommentje:
az lemaradt hogy fiú vagyok
2010. szept. 12. 08:13
 2/4 anonim válasza:
Csak akkor jelentkezz katonának ,ha ténleg elszántad magad és biztos vagy benne( Idén a ZMNE-n az első héten asszem 5-6-an leszereltek->6 embertől vették el a lhetőséget!)
2010. szept. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
értem de hogyhogy ennyien leszereltek rögtön az elején?
2010. szept. 12. 17:42
 4/4 anonim ***** válasza:

"Matekból, fizikából meg kémiából nem vagyok rossz, meg értek a földrajzhoz is, de az ilyen munkák mint pl:építészmérnök meg gépészmérnök"



Menny építészmérnöknek hidd el, bejön. Majd meg szereted, Apám is az jól keres vele nagyon. Meg ha pro vagy az ilyenekből ne menny el lelövetni magad. Tesóm pont gondolkozott, hogy elmegy zsoldosnak, amikor megszólalt a rádió, hogy fejbe lőttek Irakban egy magyar katonát, köszi.

2010. szept. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!