Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik pályát válasszam, mi...

Melyik pályát válasszam, mi kell hozzá, hol tanulhatnék tovább és mennyit keres kb?

Figyelt kérdés

Érdekel a biológia, de más nem nagyon. Gondolkodtam az állatorvosin, de nem hiszem hogy van elég eszem hozzá. Másik dolog ami érdekel az a fényképészet, de úgy, hogy pl. olvastam a Sarki farkast és ott az emberke feladata a természetfotók készítése volt, tehát valahogy arrafelé húzok. Anyám említette, hogy zoológus lehetnék, de nem nagyon tudom, hogy az mit foglal magába.

Nem ide illő megjegyzéseket mellőzzétek, köszönöm!


2009. dec. 31. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:

"A zoológia, azaz állattan az állatok rendszerezésével, állatfajok és közösségeik megismerésével foglalkozó tudomány, a biológia résztudománya."

[link]


a képzésről: el kell végezned egy biológus szakot (tehát biológia bsc utána biológus msc ez idáig 3+2 év) majd ezután választhatod szakirányú továbbképzésben zoológus szakirány ez újabb 2,5 év.

esetleg ez még érdekelhet: [link]

2009. dec. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ezek szerint felsőoktatsi intévzményt keresel. Hát én egy sima biológia alapszakot javasolnak, ugyanis az után elmehetsz bármi más szakra akár mesterképzésen is.
2009. dec. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, elfelejtettem még odaírni az etológiát. Arról mitek van?
2009. dec. 31. 12:16
 4/6 anonim ***** válasza:
az etológia az állatok viselkedését vizsgálja, lényegében biopszichológia
2009. dec. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Dávid ***** válasza:

Gyógyszerész az elitszakma, de sok kémia kell hozzá.

Az egészségügyben a legjobb az elhelyezkedési arány (ápoló, orvos 95%).

Lehetsz biológus, élelmiszermérnök (kiváló elhelyezkedés, de ezek is kémiás dolgok).

Ha érdekel a biológiából a DNS, emberi test,fehérjék, aminosavak és egyáltalán a reál témakör akkor előtted tág lehetőségek vannak.

Lehetsz környezetmérnök (állami hivatal, kutatás+terepmunka:talaj-vízgazdálkodás, szennyezés vizsgálata). De ez is kémiás:)

Ha ezek taszítanak, az állatorvosi jó, de oda nem mindnekit vesznek ám fel!

Lehetsz kertészmérnök, kerttervező bizonytalan elhelyezkedéssel (magánszféra)

Bárhogy is válassz: sok sikert!

2010. jan. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. jan. 4. 12:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!