Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyik pályát válasszam?

Melyik pályát válasszam?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, ha ezt az egyetemet elvégzem lehetne vele "jó" kis állásom, amolyan irodai aktakukac/hivatalnok szerű. De az az egy baj van, hogy én ezt nem akarom csinálni, mindig az érdekesebb egyszerűbb munkák érdekeltek. És a pénz sem elsődleges nekem, persze annak örülnék, ha annyi lenne amennyiből meg tudnék élni.


Amúgy konkrétan a katonai pálya érdekelne. Mindig szerettem sportolni, jó kondiban vagyok, a legtöbb beosztás érdekelne is. Az egész katonásdi kissrác koromtól kezdve érdekelt. A ZMNE-re nem jelentkeztem, mivel az EÜ-követelményekben volt kizáró ok. A Kinizsibe meg azért nem jelentkeztem, mivel csak felsőoktatásban gondolkodtam főleg a szüleim nyomására (tisztelem a szüleimet nem akartam ellenkezni). És egy szimpatikus szakot megjelöltem, de most tanévkezdéskor kiderült, hogy nem érdekel, távol áll tőlem az egész.


Szóval nem tudom mit érdemes csinálni. Végigcsinálni az egyetemet, és több pénzért olyan munkát csinálni ami nem tetszik (talán még a sorkatonaságba a krumplipucolást is jobban élvezném), vagy elvégezni az egyetemet és utána szeerződéses katonának menni, vagy hagyni a f*szba az egész felsőoktatást - bár akkor alacsonyabb rendfokozatot lehet elérni.


A szerződéses katonának menni meg azért "érdekes" mert ott max 20 évet lehet szolgálni, és utána is kell valamit dolgozni.


2010. szept. 13. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz döntés ez a pályaválasztás. Én most vagyok végzős, de még nem tudom, hogy merre tovább. Eléggé szorít már az idő, de egyszerűen nem megy. Félek, hogy egy döntéssel akár az egész életemet tönkretehetem. Az egyik osztálytársam is a Zrínyire szeretne menni. :) AMúgy a kérdésedre nem igazán tudok válaszolni, de szerintem inkább azt válaszd, amit szívesen csinálnál évek múlva is, huzamosabb ideig. A döntést neked kell meghoznod, ez a te jövőd. Ne hagyd, hogy befolyásoljanak. Engem is próbálnak a szüleim, de nem hagyom, mert egyrészt nem tetszik, amit szeretnének, másrészt nekem kell választanom, az én felelősségem. Tudom, hogy csak segíteni szeretnének, de visszautasítom. Remélem valamennyit segítettem. :)
2010. szept. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egyetemet végezd el, menj katonáékhoz aktakukacnak, onnan meg a hadseregen belül már oda mész ahova akarsz, könnyebb a váltás. Ha komolyan gondolod, akkor ne szerződésesben, hanem hivatásosban gondolkodj különben el se kezdd!
2010. szept. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!