Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia, gyógyszerészet vagy...

Biológia, gyógyszerészet vagy orvosi?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyiket választjam? Amit nagyon szeretek az a biológia, de abból is inkább az embertan.A kémia most kezd elviselhető lenni amióta magántanárhoz járok. A matek nem a legjobb. Azt mondják a biológia is nehéz, pláne ha nem szeretem a növényeket és az állatokat. Merjek nekivágni a gyógyszerészetinek? Mit tanácsoltok? Igazából az orvosit nem merem bevállalni, na meg túl sok a 6+? év! A gyógyszerészetivel biztos kapok munkát és az "csak" 5 év.

Kíváncsi vagyok véleményekre, tapasztalatokra.

Előre is köszönöm!


2011. febr. 25. 21:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A fizika sem egyszerű, de sokkal magasabb a normális oktatók aránya. A biológián legtöbbször olyan volt a vizsgáztató hozzáállása, hogy sütött belőle a rosszindulat. Életemben soha olyan sok és olyan mély megaláztatást nem kaptam, mint a bioszos vizsgákon. A fizikán 1-1 ritka alkalmat kivéve nem kaptam ilyen "élményt".

A kémiát (mint kémia BSc-t) csak másoktól ismerem. Néha láttam az eredményeket kifüggesztve és nagy arányban kaptak egyest a vizsgázók. Oda ezért nem akartam menni, úgy éreztem, hogy elvégezhetetlen.

A gyógyszerészeknél tudomásom szerint a kémia elég nehéz. A legjobb erre egy olyan ember lenne, aki oda jár. Híreket hallottam egy bizonyos félistennek kezelt M. nevű oktatóról, akinél nagyon nehéz átmenni a vizsgán. Iwiwen/facebook-on érdemes megkérdezni olyanokat, akik gyógyszerésznek tanulnak.


Kémia logikáját szerintem azzal lehet megtanulni (fontos: szerintem van így), hogy a reakciók mechanizmusát próbálod megérteni. Ha kapsz egy reakciót, az csak egy dolog, hogy kiindulási alapanyagok és termékek vannak benne és együtthatók. Próbáld megérteni benne azt, hogy mi történik a folyamatban. Ha jól tudom, akkor a gyógyszerészeket elég sokat kínozzák ezekkel az úgynevezett "átmeneti termékekkel", amelyek ilyenkor keletkeznek, majd a reakció végére eltűnnek.

Tehát szerintem keress meg olyanokat, akik gyógyszerésznek tanulnak most és az alapján el tudod majd dönteni, hogy milyen a biológiához képest.


Amúgy tényleg úgy van, hogy kapkodnak a fizikusok után, de általában 2 dologgal szembesülök: 1. Nem fizetnek annyit, amennyit egy 8 órás takarító megkeres; 2. Ha jó a fizetés, rosszak a munkakörülmények. Persze van normális álláshely jó fizetésért, emberi körülmények között, de nem egyszerű megtalálni.

2011. febr. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél!

Sok sikert :)

2011. febr. 28. 16:16
 13/14 anonim ***** válasza:
Neked is :)
2011. márc. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

"Híreket hallottam egy bizonyos félistennek kezelt M. nevű oktatóról, akinél nagyon nehéz átmenni a vizsgán."

ja, és melyik egyetemre gondoltál?

2011. márc. 6. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!