Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetséges összegyűjten...

Hogyan lehetséges összegyűjteni a pszichológia szakra szükséges 460 (szürreális) pontot?

Figyelt kérdés
Ha csak az érettségi pontozást nézem, és beállítom hogy 100%-os emelt magyar és 100%-os közép történelem (amiket beszámítanak pszichónál), plusz az intézményi pontot felhúzom maximumra (100 pont), még akkor is csak 434-nél járok (felvi.hu). Mivel már az alap 100%-os érettségi is nem reális, nem értem az egészet.

ma 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
15%

A pontokat úgy számolják hogy például van egy szakon 50 hely és akit utolsóként vettek fel 460 ponttal ahhoz mérten számítják a pontokat,vagyis teljesítik ezeket a számomra is irreális elvárásokat.


Én nekem amikor befejeztem a tanulmányaimat akkor 262 pontom lett még annó 2013-ban miközben úgy hogy szorgalmas tanuló voltam de az így is csak 3-4 jegyekre volt elég egész életemben.


Érettségim is épphogy megvolt matekból meg irodalomból,angól lett a legjobb 4-es emelt érettségit szakmából tettem de az sem lett túl jó.


De ürölök hogy jó életem van és már nem kell fölösleges dolgokat tanulnom.

ma 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél szintemelőt töriből.
ma 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem, ez így nem stimmel. Nem hiszem el, hogy mindenki kimaxolja az emelt érettségit (kétszer), kimaxolja a az intézményi pontokat (nyelvvizsgával vagy bármivel), és úgy jut csak be egy szakra. valamit szerintem félreértek.
ma 14:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológia szakot egy népszerű szak. Szerintem mindenki csinál két emelt érettségit, vagy egy emelt és egy nyelvvizsgát.


Kapaszkodj meg. Az orvosira jelentkezők mindegyike két emelt érettségit csinál. Nem ördögtől való ez.


Javaslom, csinálj két emeltet.

ma 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Annakidején (még a Kádár-rendszerben) alap volt bármelyik egyetemhez a két emelt (közös érettségi-felvételi-nek hívták akkoriban).

Meg az is alap volt hogy előtte elmész egy évet katonának(ok, csak ha fiú vagy) most ezért is lehet plusz pontot szerezni :)


Valahogy csak összeszedik, különben nem lenne olyan magasan a ponthatár.

ma 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden érettségim ötös volt (középszintűek mind 90% körül), és két 80% fölötti emeltet írtam. Volt egy felsőfokú nyelvvizsgám is, de az nem ért semmit az emelt miatt. A plusz pontokat így kimaxoltam, 450 pont fölött voltam, de a pontos számra már nem emlékszem (456-458 környékén). Azzal akkor még simán felvettek.
ma 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!