Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van-e olyan érettségire épülő...

Van-e olyan érettségire épülő szakképzés, ami jól jöhet későbbi pszichológia szakos tanulmányokhoz, és ha igen, melyek ezek?

Figyelt kérdés

Tervezek jövőre pszichológia BA-ra jelentkezni későbbiekben pszichoterapeuta, esetleg gyermek és ifjúságpszichológia irányba szakosodni.

Nem feltétlenül pontszámítás végett kérdezem, hanem amire szakmai szempontból lehetne a későbbiekben építkezni.

Van-e olyan felnőttképzés, amit ez idő alatt el tudnék végezni, és ha igen, melyik lenne közülük a leghasznosabb, leginkább témába vágó?



szept. 13. 20:37
A kérdező szavazást indított:
Nincs olyan szakképzés, ami érdemben jól jönne hozzá, ez egy teljesen önálló szakterület.
Igen, a szociális és gyermekvédelmi szakasszisztens
Igen, a gyermek- és ifjúsági felügyelő
Igen, a (gyógy)pedagógiai asszisztens
Igen, a szociális és mentálhigiénés szakgondozó
Igazából bármilyen szociológiával, pedagógiával kapcsolatos terület hasznos lehet
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolkodsz, de ezek, mint képzések, akkor adnának neked sokat, a dolgozhatnál bennük, tapasztalatot szerezve.

Mivel a pszichológia húzós szak, nem gondolnám bölcs dolognak nyolc óra munka mellé levelezőre bevállalni.

Ha tapasztalatot akarsz, keress ezek közül olyan területet, ahol nyaranta önkénteskedhetsz.

szept. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs sajnos…misem bizonyítja jobban, hogy semmilyen szakképzést nem fogad el pluszpontként a pszichológia képzés.
szept. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hú, ilyen tiszta eredményű szavazásom sem volt még! :D


Valamit pedig muszáj lesz kitalálnom, mert kiadásaim sajnos vannak (számlák, hitel, stb.), ezeket pedig vagy rendszeres diákmunkából (bár harminc felett szerintem furán néznének rám, ha diákmunkáznék), vagy alkalmi munkákból, esetleg rész, vagy teljes munkaidős állásból tudnám finanszírozni. Tudom, hogy a pszichológia képzés anyagilag húzós, pláne a ráépülő, posztgraduális képzésekkel együtt, de sajnos nincs jobb ötletem. Ráadásul állami félévem is már csak kettő maradt.


Nyelvszakos bölcsészképzésre jártam, ehhez már csak szakdolgozat meg záróvizsga hiányzik. De sajnos a nyelvet leszámítva semmi értelme nem lenne elvégezni, a munkaerőpiacon semmi értéke, és nem is különösebben szeretnék a későbbiekben ezzel foglalkozni.


Marketing FOSZK-kal is próbálkoztam még, de az sem jött be.


A pszichológia az, amiben látnék még potenciált. Nem is a képzés hossza tart vissza, mert szívesen tanulnám, akár egy életen át, illetve szívesen dolgoznék benne, hanem az anyagi része. A diákhitelt/képzési hitelt leszámítva ötletem sincs, hogy miből finanszírozhatnám. Így is nagy valószínűsséggel csak levelezőn tudnám csinálni, munka mellett, már ha sikerül elhelyezkednem.

szept. 15. 11:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Ebben a szituációban a szociális és mentálhigiénés szakgondozó, és az abban való elhelyezkedés esetén látom a legtöbb kapcsolódási pontot, és talán a remélhető legtöbb támogatást a levelezőn tanuláshoz.

Sok sikert!

szept. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp fejezd be azt a nyelvszakot, amit elkezdtél. Azzal a diplomával már tudsz munkát vállalni, akár részmunkaidőset is, amiből pszichológia képzés mellett meg tudsz élni.

Pszichológiaszakos vagyok, csomó szaktársam dolgozik részmunkaidőben, és ahogy nézem, úgy a legkönnyebb ilyet találni, ha már van egy diplomád.

szept. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!