Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Manapság pszichológiára vagy...

Manapság pszichológiára vagy gyógypedagógiára érdemes menni?

Figyelt kérdés
12-es vagyok, és nem igazán tudom hogy melyik szakot válasszam majd a kettő közül. A gimis éveim alatt nagy elhatározásom volt hogy pszichológus legyek, viszont nem biztos hogy lesz annyi pontom, és ha lesz is, mostanában igen negatív dolgokat hallottam a szakról és az elhelyezkedésről, valamint hogy keveset keresnek. Valamint a matek sem ay erősségem, és olvastam hogy statisztikát és közgazdaságtant is kell tanulni ott az egyetemen.Mindig is embereken szerettem volna segíteni, és lehetőleg gyerekekkel foglalkozni- innen jött hogy akár gyógypedagógusnak is elmehetnék.

ma 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Végső soron mindkét szak olyan lehetőségeket kínál, ahol embereken segíthetsz, de érdemes megfontolni, hogy melyik út illik jobban a képességeidhez, érdeklődésedhez és hosszú távú céljaidhoz. Ha biztosra szeretnél menni, megérné részt venni nyílt napokon vagy konzultálni egyetemistákkal, hogy közvetlen tapasztalatokat szerezz.
ma 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A pszichológiáról én is rosszakat hallok mostanában. A legkeresettebb szak, oltári magas pontszámokkal, és mégis állítólag rosszul keresnek. Én csak azt látom, hogy amikor a gyerekemnek kerestem pszichológust, nem nagyon találtam, akit találtam, az is horror áron vállalta, és úgy tűnt nem is nagyon ért hozzá. Szóval annyira nem sajnálom őket, de az lehetséges, hogy 10-20 év munka mire eljut odáig, hogy legyen egy működő magánprakszisa.

A gyógypedagógus hiányszakma. Viszont szerintem ők sem keresnek valami huh, de jól, állami szférában bértábla van.

ma 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ma minden oktatás mélyen alul van fizetve és még ez a kisebb rossz. Dilettáns politikusok mondják meg, hogyan oktasson a pedagógus. Azonban aki most gimnazista, valószínűtlen, hogy végzésénél még az a rendszer lesz.


Egyébként én is azt javaslom, tájékozódj egyetemi hallgatóktól. Többtől.

ma 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!