Milyen mesterre érdemes mennem? Többi lent?

Figyelt kérdés

Sziasztok, előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat. Jelenleg végzős vagyok az ELTE pszichológia szakán, és el kéne kezdenem komolyan gondolkodnom azon, hogy mihez akarok kezdeni magammal (és az én esetemben ez egy kicsit problémásabb mint más esetében). A helyzet az, hogy személyiségzavarom is van, szociális fóbiám is, ami nem múlik el több éve, és nemrég az asperges gyanúja is felmerült. Egyre kevésbé érzem azt, hogy emberekkel akarok foglalkozni, és nem is tartanám magam benne túlzottan kompetensnek. Még nagyobb probléma, hogy egyáltalán emberekkel se akarok nagyon kapcsolatot tartani, a kapcsolati hálóm kb nulla, folyton szorongok amikor kommunikálnom kell, egy munkahelyen is már elére félnék a kollégák közötti áskálódásoktól, hogy nem veszem észre magam és valami hülyeséget mondok, stb stb. A legjobb valami home office munka lenne.


Amivel nincs gond: bármilyen nehéz egyetemi szakot el tudnék végezni, akár itthon, akár külföldön, amiben nem szerepel emberekkel való foglalkozás, vagy érintkezés (az egyetem alatt még kibírnám valahogy, de egész életemben ezzel szenvedni nem akarok), ÉS mehetek rá pszichológia alapszakkal. Nem zavar ha sok az anyag, az sem zavar, ha fel kell zárkóznom, mert nincs előzetes tudásom, nem érdekel ha töménytelen elmélet van, nem érdekel ha meg kell tanulnom hozzá még 20 programot használni, szeretem fejleszteni magam, csak emberekkel ne találkozzak. 2 nyelven beszélek felsőfokon: angolul és németül, és a statisztika is érdekel (már amennyit BA alatt tanultam belőle).


Tudtok esetleg kifejezetten ilyen szakokat vagy csak irányokat, amelyekbe elindulhatnék? Stabil megélhetés, de nem kell sok fizetés, cserébe home office. Külföld ugyanolyan jó, mint fentebb említettem. Nagyon köszönöm mindenkinek!!!



szept. 10. 22:42
 1/2 anonim ***** válasza:
55%
Ne haragudj, de nézd meg a felvin a listát, mire jó az alapod és válasst egyet.
szept. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológia MA-n kívül szinte bármire, ahol elfogadják a BA-dat. Az szuper, hogy felismered, hogy az emberekkel való munka nem neked való, így tényleg ne válaszd automatikusan ezt a mestert.

Konkrét ötletem sajnos nincs, de szerintem a bölcsész vagy társadalomtudományi szakokon van a legjobb esélyed találni olyat, ahol elfogadják a pszichológia BA-t. Igaz, a legtöbb ilyen szakon kell is emberekkel foglalkozni. De nézz szét a Felvin, biztos találsz valami jót.

szept. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!