Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi felvételin pont jár...

Egyetemi felvételin pont jár azért ha valaki enyhén autista (+autizmussal kapcsolatos általános kérdések)?

Figyelt kérdés
Gyanús számomra, hogy magasan funkcionáló autista lehetek de mivel nagyon enyhék a potenciális tünetek (ha egyáltalán az vagyok) és jól működök a hétköznapokban eddig nem is gondoltam/tunk rá hogy ki kéne vizsgáltatni. Ha elmegyek kivizsgáltatni az körülbelül mennyi idő alatt ad eredményt? Hogy megy egy ilyen vizsgálat, miket vizsgálnak? Bármi hátrányom származhat ebből ha kiderül az vagyok? Ha csak nagyon enyhén vagyok autista arra is kapok olyan papírokat amik pontot adnak?

júl. 25. 22:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
27%

#10 (Ha a #9-re reagáltál)


Ahol nem, az jogellenes.


"A fogyatékossággal élő hallgató részére biztosítani kell a fogyatékossághoz igazodó felkészítést és vizsgáztatást, továbbá segítséget kell nyújtani részére ahhoz, hogy teljesíteni tudja a hallgatói jogviszonyából eredő kötelezettségeit. Indokolt esetben mentesíteni kell egyes tantárgyak, tantárgyrészek tanulása vagy a beszámolás kötelezettsége alól. Szükség esetén mentesíteni kell az idegen szaknyelvi ismeretek tudásmérése vagy annak egy része, illetve szintje alól. A tudásmérés során biztosítani kell a hosszabb felkészülési időt, az írásbeli beszámolón lehetővé kell tenni a segédeszköz – így különösen írógép, számítógép – alkalmazását, szükség esetén az írásbeli beszámoló szóbeli beszámolóval vagy a szóbeli beszámoló írásbeli beszámolóval történő felváltását. Az e bekezdés alapján nyújtott mentesítés kizárólag a mentesítés alapjául szolgáló körülménnyel összefüggésben biztosítható és nem vezethet az oklevél által tanúsított szakképzettség megszerzéséhez szükséges alapvető tanulmányi követelmények alóli felmentéshez."


[link] 49.§ 8.

júl. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Mert az nagyon ér, mikor valaki a számítógépét használva végigcsal öt évet. Nagyon sugárzik a tudás akkor.
júl. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
36%

"Bár szerintem eléggé inkorrekt, mert sehol nem erősíti az esélyegyenlőséget, ha egy olyan állapotra kapsz plusz pontot, ami nem is jelent hátrányt."


Szerintem meg ez a vélemény dilettáns. Fingod nincs az autizmusról és a hátrányairól, de a têmába ennek ellenére beleugatni azt tudsz

júl. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon kemény és hosszadalmas folyamat lesz.
júl. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!