Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi felvételin pont jár...

Egyetemi felvételin pont jár azért ha valaki enyhén autista (+autizmussal kapcsolatos általános kérdések)?

Figyelt kérdés
Gyanús számomra, hogy magasan funkcionáló autista lehetek de mivel nagyon enyhék a potenciális tünetek (ha egyáltalán az vagyok) és jól működök a hétköznapokban eddig nem is gondoltam/tunk rá hogy ki kéne vizsgáltatni. Ha elmegyek kivizsgáltatni az körülbelül mennyi idő alatt ad eredményt? Hogy megy egy ilyen vizsgálat, miket vizsgálnak? Bármi hátrányom származhat ebből ha kiderül az vagyok? Ha csak nagyon enyhén vagyok autista arra is kapok olyan papírokat amik pontot adnak?

júl. 25. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Ha úgy dönt az intézmény, akkor igen.


Bár szerintem eléggé inkorrekt, mert sehol nem erősíti az esélyegyenlőséget, ha egy olyan állapotra kapsz plusz pontot, ami nem is jelent hátrányt.

júl. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"ha egy olyan állapotra kapsz plusz pontot, ami nem is jelent hátrányt."


Ha az vagyok akkor bizony jelent, igaz nem a konkrét szakon mert arra rá vagyok kattanva gyerekkorom óta és élvezem, viszont általános problémáim vannak amik kicsit nehezítik a hétköznapokat ez pedig rányomhatja a bélyegét összességében a teljesítményemre, tanuláshoz való kedvemre.

júl. 25. 23:00
 3/14 A kérdező kommentje:
De összességében nincsenek komoly gondjaim
júl. 25. 23:01
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon minimum fél év, de inkább több (akár 1-2 év), mire bármi eredmény lesz. A diagnózis önmagában nem elég ahhoz, hogy pontot kapjál, még tovább kell menni, hogy SNI kódod legyen.

Attól, hogy magasan funkcionáló/kisebb támogatási igényű (inkább ezeket használd az "enyhe" helyett, mert minden autista ugyanannyira autista attól függetlenül, hogy mennyire funkcionál) autista vagy ilyen téren elvileg ugyanúgy meg kell kapnod a megfelelő papírokat.

júl. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Egyébként diszkalkúliás is vagyok és kötelezően kell járnom fejlesztésre, akkor valószínű van SNI-m arra is? Mert azt pontosan nem tudom. Honnan tudhatom ha van SNI kódom diszkalkúliára pl?
júl. 25. 23:40
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
#5 Akkor kell, hogy legyen szakértői véleményed, amelyben szerepel az SNI státusz.
júl. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemek csak a GYOPSZ-os diagnózist/szakvéleményt fogadják el. Viszont a GYOPSZ mocskosul szigorú. A fiam ADHS-s, és nem kapta meg az egyetemi kedvezményekre való jogosultságot (tehát nem a felvételis plusz pontot,azt nem is kérvényeztük), diagnosztizáltan. Ahogy a négyes is írja, nagyon-nagyon hosszú a folyamat. És egyáltalán nem biztos, hogy megkapod. Ők pedagógiai és pszichológiai szempontból vizsgálnak, nem orvosilag.
júl. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Az egyetemi tanárok 90%-át nem fogja érdekelni semmi problémád. Ott már semmi ilyen nem lehet. 😂
júl. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
#8 Ez nem igaz, ha van megfelelő papírja valakinek és időben jelzi, akkor kötelesek annak megfelelően eljárni. Én például többletidőt kapok és a szóbeliket írásban teljesíthetem, eddig egyszer se volt belőle gond. (#4 vagyok)
júl. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem mindenhol így van. 🙃
júl. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!