Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért vergődnek a diplomások,...

Miért vergődnek a diplomások, hogy jobb a diploma, mint a szakma?

Figyelt kérdés

Bármelyik építőipari szakma, klímás, autószerelő, fodrász, kamionsofőr, mozdonyvezető stb szakmával mesze jobban lehet keresni, mint egy átlag diplomás. A nettó 1 millió IT és orvosi diplomán kívül kb semmivel nem lehet elérni, vagy nagyon jónak kell lenni benne+szerencs vagy kapcsolat. De itt is talán a jogászok és a mérnökök közül néhány villamosmérnök.


Míg egy febt említett szakmával szinte biztos megkeresed. A kamionsofőr kivétel, mert ott 2/1 munkarendet kell vállalni. De a többivel elég simán.


És ne gyertek azzal, hogy vállakozni kell, mert rohadt könnyű. Akkora hiány van az összegből, hogy ha nem teljesen kókler vagy, akkor sima.



Miért ámítják magukat a diplomások, hogy ők mennyivel többek, mennyivel jobb nekik? Miért nem ismerik be, hogy szakmával többre lehet vinni?


júl. 16. 18:51
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%
Azért a fizikai munka hosszútávon nem túl kellemes...
júl. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 Kólauborkával ***** válasza:
94%

Nekem szakmám is van és 10évet fizikai munkával töltöttem. Köszi, ezekben a jó időkben sokkal kellemesebb az irodában ülni.

Egyébként meg, ha egy diplomás lenéz valakit akinek meg nincs, az elég ostoba ember és feleskeges 1percet is rászánnod az életedből. Szerencsére nem ismerek ilyet. A normális diplomás emberek felfognak annyit, hogy ha nincs takarító, akkor bizony nekik kell összetakarítani, azt meg nem szeretnék.

Szóval kélrek ne vergődj itt, hogy az összes diplomás ilyen, mert ez egy hazugság, amit te sem tapasztalhatsz így…

júl. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
86%
A diplomások nagy átlagban okosabbak. Ennyi. Flexelhetsz a pénzeddel, de csak fizikai munkás vagy.
júl. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
88%

Mert semmi pénzért nem térdelnék senki nappalijában tapétát kapargatni, nem szívnám a port, nem vernék fel betont 5 fokban. Nem akarok 10 órát levezetni egy nap, vagy nyakig olajos lenni minden egyes k*rva nap, vagy az ügyfelek nyavajgását hallgatni, hogy ők nem fizetnek munkadíjat mert ott van egy mm eltérés, vagy mert nem az volt a baja a gépnek.


Gratulálok minden szakmát végzettnek, baromi jól kerestek, de nem irigylem!


Ehelyett ülök az irodában, 7-től 3-ig, aztán felállok a géptől és haza megyek. Ha xarul végeztem a munkám akkor is meg van a 400 ezer, ha meg jól akkor számíthatok fizetésemelésre, bónuszra stb. Fix 40 óra hetente, senki nem idegel a faxságaival.

júl. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem vergődnek. Én pont azt tapasztalom hogy a diplomát nem szerzők akarják görcsösen bebizonyítani hogy a diploma semmit sem ér. ( Lásd pl. ezt az álkérdést!)


De diploma és diploma, és szakma és szakma között is van különbség, nem csak szakma és diploma között.

Azért nem biztos hogy egy bolti eladó többet keres mint egy fogorvos.

Persze, egy kőműves biztos többet keres mint egy óvodapedagógus - csak éppen a a munkakörülményeiket, az igénybevételüket és a hosszú távú szakmai/ karrier kilátásukat, az egzisztenciális biztonságukat is figyelembe kell venni, nem csak a pillanatnyi helyzetet.

júl. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
94%

Nekem úgy tünik, inkább te (nem-diplomás) vergödsz, nem tudod elfogadni, hogy a diplomások elégedettek azzal, amit elértek.

Amiért nem akarnak fizikai munkások lenni, az az, hogy vagy koszos munka, vagy vegyszerekkel kell dolgozni, vagy folyamatosan vezetni, másokat kell kiszolgálni - egyik sem az, amit bárki is álommunkaként elképzel, idösebb korban nem képesek már doglozni, mert fizikailag nem bírják, emellett az egészségük tönkremegy még mielött elérhetnék a nyugdíjkorhatárt.

júl. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 Koplárovics Béci ***** válasza:
92%
Egy munkahelynél csak és kizárólag a fizetés számít? Nyilván van, akinek igen, neki hajrá, gürizzen csak és éljen a számokból. Amíg él.
júl. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 Koplárovics Béci ***** válasza:
90%
Illetve én nem sok kérdést láttam itt kiírva diplomások által erről. Fordított eset elég sok van. Szóval nem is tudom, hogy jelen kérdéssel épp melyik csoport vergődik.
júl. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
92%
Miért vergődnek a szakmunkások, hogy jobb a szakma, mint a diploma?
júl. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
89%

Akkora hiány van az összegből, hogy ha nem teljesen kókler vagy, akkor sima.


Azért jó diplomásnak lenni, mert akkor össze tudsz rakni egy értelmes mondatot :D

júl. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!