Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás? Hová? Mit?

Továbbtanulás? Hová? Mit?

Figyelt kérdés
Utolsó előtti évet taposó gimnazista vagyok. A humán tárgyak illetve az angol nyelv terén vagyok érdekelt, s ezekből a tárgyakból nem kell vért izzadnom azért, hogy megfelelően tudjak teljesíteni. Viszont matematikából, biokémiából és fizikából annál inkább. Szeretnék továbbtanulni. Az eddigi átlagom 3 év alatt nem volt rosszabb 4-esnél. Fogalmam sincs hova tovább. A vendéglátóipar és az idegenforgalom témával szimpatizálok. Tapasztalt felhasználók javaslatait (fősulik, egyetemek, okj-s szakképzések) várom.
2010. okt. 30. 10:12
 1/6 anonim válasza:
Ha jobban belegondolsz akkor rájössz, hogy Magyarország elég kicsi éshát elég sok az az ember aki a turizmusból akar megélni. És szinte ugyanez a helyzet a vendéglátással is.
2010. okt. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én is utolsó éveimet taposom és nem tudom még, hogy hova tovább.

www.felvi.hu nézegesd itt a szakokat, elég jól le vannak írva, hogy mihez mi a követelmény + mi lenne a feladatod a későbbiekben, pontszámok stb. :)

2010. okt. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a vendéglátás, idegenforgalom dolog valóban nem a legjobb már. Számolj vele, hogy jó eséllyel diplomás munkanélküli leszel.
2010. okt. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom hogy olvasgasd felvin a szakleírásokat, hátha megtetszik valamelyik... Amit saját esetemből tanultam, hogy ha nem tudsz következő decemberig úgy igazán dönteni, hogy te csak is azt szeretnéd és kész, akkor jelölj meg többféle szakot is, és tavasszal jönni fog az az isteni szikra, hogy te még is melyiket akarod. Nálam így volt, sorrendet módosítottam, és azóta is áldom anyuékat, megjelöltették velem ezt a szakot is, mert tavasszal már csak ezt akartam, holott ősszel még mások voltak az elképzeléseim! :)
2010. okt. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Magyar-töri-angollal mit kezdhetnék? Bölcsészkarra milyen könnyű/nehéz bejutni?
2010. okt. 30. 17:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Az idegenforgalomban, vendéglátásban mindig van munka. Nem kell feltétlenül Magyarországban gondolkodni.
2010. okt. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!