Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás matek nélkül -...

Továbbtanulás matek nélkül - nehéz ügy? Hová jelentkezhetek úgy, hogy nem nagyon mennek a reál (elsősorban matek) tárgyak, ugyanakkor a diplomám se legyen értéktelen büfészak-töltelék?

Figyelt kérdés
Az informatikát szeretem, (nemrég volt szerencsém némi hálózatépítésbe is belekóstolni, TCP/IP/LAN stb. nagyon tetszett), történelmet is, magyart is. Az info kiesik a matek miatt, sajna a legtöbb gazdasági / pénzügyi mert mindenhol alap hozzá. A bölcsész-szakokról (töri, magyar) sok rosszat hallani, hiszen rengeteg van belőlük, pénzügy/hasonlók kiestek a matek miatt. Merre tovább?
2010. jan. 28. 23:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
34%
orvosi egyetem?
2010. jan. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

jog?

amúgy a btk-n nem csak magyar meg töri szak van.

2010. jan. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
valamilyen nyelvszak esetleg?
2010. jan. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
57%
a BTK-kon annyi más minden van, hogy válogathatsz eleget: nyelvek, filozófia, politológia, szociálpolitika, szocmunka, szociológia, pszichó, néprajz, szabad bölcsi, pedagógia, kommunikáció... mind humán tárgy. Ha van elképzelésed, hová akarsz menni, akkor nézz körül az egyetem(ek) honlapján.
2010. jan. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
pszichológia
2010. jan. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
62%

Nem neked való az egyetem, ha csak így szelektálsz, és megijedsz egy kis matektól.

Más szakokon mást fogsz tanulni, ami szintén nem fog tetszeni és nem is fog menni. Akkor mi lesz?

Ha a matek szerint választasz szakot és nem érdeklődés szerint, akkor nagyon megfogod szívni. Azok tudnak bent maradni, akik érdeklődnek egy bizonyos tárgy után, és nem adják fel.

Az igaz, hogy humán tárgyasokból, pl. jogászokból 600ezer van Magyarországon, nagy része munkanélküli.

Én ezért is mentem gazdasági szakra. Középsuliban végig kettes voltam és nem azért mert hülye vagyok a matekhoz, (senki sem az) hanem egyszerűen nem érdekelt és nem akartam vele foglalkozni. Most egész jól megy. Gyakorolgatok az egyetemen a többi emberrel, bent vagyok minden előadáson, tanulok és mégis jól megy...


Ha érdekel az info, akkor lehet nem a felsőoktatásban kéne keresgélned, mert ott ilyen hálózatépítés nem igen van. Léteznek OKJ-s képzések is amivel ma már sokkal többre megy az ember.

2010. jan. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Különben az utolsónak igaza van. Saját példámból tudom, mert én is nagyon tré matekos voltam, és nyilván olyat kerestem, ahol nincs ilyen. Mondjuk én is humán érdeklődésű vagyok, gazdasággal nem tudnék szívvel lélekkel foglalkozni. De nézd, én bölcsészkaros vagyok, és itt is van olyan tárgyam, amit rühellek, a pokolba kívánom, és amit az egyetemi tanulmányaim alatt végig tanulnom kell, de bele kellett törődnöm, sőt, arra is rá kellett jönnöm, hogy ez lesz az egyik legfontosabb tárgyam, ezért ezt tanulom a leginkább. Egyrészt mert nehezen megy, másrészt ez lesz az (többek között) amire majd a munkám során szükségem lesz. A többi olyan, hogy tudni kell meg minden, de ez az egy az, amit HASZNÁLNI is kell, nem csak tudni.

Szóval ha téged olyan dolog érdekel, amihez így vagy úgy kell a matek is, akkor ne félj tőle, más szakon is lesz olyan, ami nehezen fog menni, vagy nem fogod szeretni, és általában mindig ezek a nagyon nehezen sikeredő tárgyak a legfontosabbak.

2010. jan. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Biológia, kémia és orvosi szakon két félév matek van (felzárkóztató, statisztika, meg hasonlók). De vigyázz, fizikán és programozóin a matek erős.
2010. jan. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
22%
Az informatikus könyvtáros szak lehet neked való. Én is azt végeztem, tanultunk számítógépes hálózatokról is. Főiskolája/egyeteme válogatja, hol mit tanítanak inkább, van ahol tanulni kell logikát, programozást, de van ahol inkább pedagógiát, pszichológiát tanítanak inkább. Ha erre adnád a fejed, jól nézd meg hova jelentkezel.
2010. jan. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

-Szociális munka szakon nincs matek. A Wesley gyakorlatias oktatást ad, elfogadóak, szabadon hagynak, viszont a TO elég szar, szervezetlenség van, nincsenek következményei a TO munkatársak hibáinak. Viszont elvégezhető, és aztán lehetsz sok minden. Sokféle célcsoport van az idősellátástól a fogyatékosellátáson keresztül a gyerekjóléti szolgálat, családsegítő, stb.


- Tanári szakok, de most kevés a gyerek, sok a hátrányos helyzetű, az idős.


Valaki javasolta a pszicho-t, ott os kell matek.

2010. jan. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!