Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás matek nélkül -...

Továbbtanulás matek nélkül - nehéz ügy? Hová jelentkezhetek úgy, hogy nem nagyon mennek a reál (elsősorban matek) tárgyak, ugyanakkor a diplomám se legyen értéktelen büfészak-töltelék?

Figyelt kérdés
Az informatikát szeretem, (nemrég volt szerencsém némi hálózatépítésbe is belekóstolni, TCP/IP/LAN stb. nagyon tetszett), történelmet is, magyart is. Az info kiesik a matek miatt, sajna a legtöbb gazdasági / pénzügyi mert mindenhol alap hozzá. A bölcsész-szakokról (töri, magyar) sok rosszat hallani, hiszen rengeteg van belőlük, pénzügy/hasonlók kiestek a matek miatt. Merre tovább?
2010. jan. 28. 23:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A szoc.munka szerintem is jó. Budapesten ELTE, vagy tényleg a Wesley. Én a Wesleyre járok, még nem végeztem, de már van melóm. Édes, amit a TO-ról írt az előzőke:) Hozzátenném még, hogy a rektor úr nemigen ért a menegmenthez, ez is szivatja azért picit a dolgozókat, a TO munkatársait is. De megtanították, amit kell, jók a tanárok, kedvesek és elfogadóak. A munkámat is nagyon komálom. Tovább is tanulok még, mert van lehetőség, további két év. Szociális munka MA, vagy szociálpolitika, vagy szociológia (a sziciológusok tanulnak matekot).
2010. jan. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Jó matek mindenhol kell. Lehetsz kb. bármi, valamilyen szintű számolási képesség mindenhova kell. Még az életben is...

Azonban ha valaki elkötelezi magát egy szak mellett, és érdekli, gyakorol, tanul, akkor meglehet csinálni független attól, hogy mennyire ment a matek középsuliban.

Akik elkerülnek egyetemre sokan akkor lepődnek meg, hogy milyen jól megy nekik a matek, holott középsuliban borzalmas jegyeik voltak. Igen középsuli az középsuli, nem szeretném kommentálni, hogy a legtöbb helyen milyen tanárok vannak...

2010. jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A matek kapcsán az ismerőseimtől is hasonló bátorítást kaptam, vágjak bele, ne vágjam el magam fejben előre tőle. Viszont tartok tőle, hogy ha a középiskolai matek ennyire rosszul ment, akkor a főiskola/egyetemi milyen lesz? Hogy legyen némi rálátásom, nézegettem tananyagot, és eléggé megdöbbentett, miket kérnek, ráadásul a net is tele van "info szakon brutális a matek" véleményekkel. Ha a két kedvenc tárgyam (info + töri) mellett a "piacképesebb" infot választom (mérnökinfo pl.), ott pont nagyon komoly szintet követelnek. Egy kis matektól nem félek, de ez nem "kis" matek.
2010. jan. 29. 17:49
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze nem kis matek, de legtöbben azok mondják brutálisnak akik kiestek, mert nem tanultak. Ha bekerülsz meg kell tanulnod tanulni. Nem olyan egyszerű az. Hiába tanul valaki egész nap, ha rossz a technikája, akkor nem fog neki sikerülni...

Infóval sokkal jobban jársz mint a törivel meg az ilyen tárgyakkal...

Volt aki töri-magyar szakos diplomával kezdett bele a mérnökibe. Sikeresen lediplomázott, pedig neki sokkal jobban ment a humán dolog. Csak rájött, hogy azzal semmit sem ér...

2010. jan. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%
orvosin kell matek, pl biofizika néven meg sok másikon.
2010. jún. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Szocmunkára akkor menj, ha érdekel, amúgy szerintem az is büfészak, ha valaki nem elhivatott iránta.

Ha elhivatott akkor meg az egyik legjobb szak.

2010. jún. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
ELTE Bölcsész, anglisztika, germanisztika.
2012. jan. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
jelentkezhetnél sporttudományi karra pl.
2014. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Sok butaságot valaszolnak.

Igenis lehet matek felmentéssel is továbbtanulni.

Pl.Turizmus

De a f4lvin mind3n ott van hova mi kell.

Ha nincs kikötve hozzá a matek arra nyugodtan lehet jelenrkezni.

2020. jan. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
49%

Sok butaságot valaszolnak.

Igenis lehet matek felmentéssel is továbbtanulni.

Pl.Turizmus

De a felvin minden ott van hova mi kell.

Ha nincs kikötve hozzá a matek arra nyugodtan lehet jelenrkezni.

2020. jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!