Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás, de mivel és hova?

Továbbtanulás, de mivel és hova?

Figyelt kérdés
Nem igazán tudom,hogy mivel is tanuljak tovább és örülnék néhány tippnek. A nyelvek mennek jól (németből van egy felsőfokú nyelvvizsgám, angolból,pedig tavaszra csinálom a középfokot), az irodalom is közel áll hozzám, a matek kicsit távolabb, de elég sok minden érdekel még. Szeretek összefüggések után keresni és érdekelnek a politikai, gazdasági hírek is. Ami adott lenne az a germanisztika,de az nem hiszem,hogy túlzottan lekötne és ha jól tudom,nagy lehetőségeket sem ad a diploma után...
2009. nov. 21. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem gyere ki németországba tanulni. Felsöfoku némettel, már nem lesz olyan nehéz egy egyetem, vagy felsöoktatás.


A német oktatási rendszer gyakorlat alapú. vagy is bármit szakmát akarsz tanulni (kivéve egyetemi szakmák) ez lehet szakmunkás vagy felsöoktatás, kell keresned egy gyakorlati helyet aki majd beiskoláz. ök azért hogy ott gyakorlatozol fizetnek (pl egy banki ügyintézönek kb havi 800€-t, egy ápolónönek 600€) ez azt jelenti hogy suliba és gyakorlatra is jársz egyben. a 2-4 év végén pedig lesz egy végzettséged, és 2-4 év gyakorlati tapasztalatod. Az egyetemek kicsit más, de az egyetem mellett is lehet gyakorlatra járni, vagy dolgozni.

Ha kell továbbis segítség szivesen adok tanácsot, igaz én idösebb vagyok, de írj ha gondolod.

2009. nov. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötletet és a segítséget! Ez is megfordult már a fejemben, csak az a baj, hogy mindenképp diplomát szeretnék szerezni, lehetőleg használhatót és ezt inkább itthon... azért attól tartok egy kissé, hogy 18 évesen egyedül legyek külföldön és feltehetőleg túlzottan költséges is lenne.
2009. nov. 21. 17:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam, tudsz dolgozni is mellette. nekem a sógorom orvosnak tanult és elsö évben egy hobbi barkács boltban dolgozott minden szombaton, aztán meg ápolóként a korházban, amikor csak szabad volt.


de a diploma nem biztos hogy minden,pl a németeknél nincs föiskola vagy is diplomád csak egyetemi képzésen lehet. de itt is ha elmész gyakorlatra azért pénzt kapsz. viszont a páromnak még érettségie sincsen merta németeknél azt csak a gimnázium ad, viszont van egy olyan felsöfoku végzettsége ami olyan mint otthon a föiskola, és ezzel vezetöi állásban van, és a legszebb hogy ugyan az a cégnél dolgozik már 10 éve ahol elkezdte az iskoláit és az iskola idöt is beszámítják neki, ha egyszer elküldenék akkor a végkielégítés 10 évre és 7 évre járna. a nyugdíjba is bele számít majd neki.


18 évesen már fenött vagy. én ennyi idösen amerikába mentem au-pair lánynak, tök egyedül senkit nem ismertem. Németeknél nincs kolesz, de a fiatalok együtt élnek, bérelnek egy lakást és ott megosztják azt többed magukkal. pl a párom ahogy mesélte elsö évben 4-en laktak egy lakásban. aztán az utolsó évben csak ketten egy másik sráccal.

de ugye anya szoknyája mellöl el kell ebben az esetben szakadnod, ésönállónak kell lenned. egyedül nem lennél,mert föleg a német egyetemeket rengeteg külföldni diák látogatja, így szerintem egy egy nagyobb egyetemen több magyar is tanul.

csak azt kellene eldöntened mit akarsz tanulni.

2009. nov. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én pályázatíró vagyok. A legjobb a világon, sokrétű munka, kreativitást igényel, egyszerre 1000 dologra kell figyelni és 1000 emberrel kapcsolatban lenni. Nem lehet megunni! Egy jó kis vidékfejlesztési szakot ajánlok, de jó a gazdasági és jogi pálya is, meg még sok más hozzá. Ez a jövő.
2009. nov. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A vidékfejlesztési szak miből ágazik ki?... csak mert így, ebben a formában eddig még nem találkoztam vele. Mely egyetemeket érdemes megjelölni?
2009. nov. 25. 19:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!