Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás? Nem tudom hova...

Továbbtanulás? Nem tudom hova menjek, vagy mi érdekel. Helpp!

Figyelt kérdés

14/L

7. es vagyok és fingom nincs hova kéne mennem továbbtanulni, és sztem egy fél év múlva se fogom tudni. arra gondoltam, hogy mindegy milyen középsuliba kéne mennem, és utána csak tudnám milyen pályán szeretnék továbbtanulni. most nem vagyok túl jó tanulni, alapból olyan korszakban vagyok, meg lusta is olyan 3-4-5-ös tanuló. nekem mindegy hova, de valahova dunántúlra akarok, szóval kollégista is szívesen lennék.(amúgy szhelyen lakok)

Szerintetek ha valami nem olyan nehéz suliba mennék, pl szakácsnak(szhelyen orlayba) de teljesen más téren akarok továbbmenni, akkor felvesznek abba a suliba? de midnenképpen fősulira akarok majd menni, tudom hogy nagyon össze kell szednem magam, de középsuliba csak kinövök ezekből a dolgokból.

SZÓVAL:

Ha pl szakács suliba megyek, de teljesen másik suliba akarok menni továbbtanulni pl. orvosi(bár az tuti nem leszek), akkor oda is felvennének jó jegyekkel?


2011. ápr. 19. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:

"Ha pl szakács suliba megyek, de teljesen másik suliba akarok menni továbbtanulni pl. orvosi(bár az tuti nem leszek), akkor oda is felvennének jó jegyekkel?"


Kötve hiszem, hiszen pl. az orvosihoz is biosz-kémia kell, és azért egy szakács suliba ezeket mondjuk nem fogod úgy tanulni mint egy gimibe, lehet hogy egyáltalán nem, fogalmam sincs :)

2011. ápr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem fősulira szakács suliból szinte esélyed sincs bekerülni. Inkább gimiből lenne, vannak már abból is gyengébbek. Viszot szakács gondolom szkiskola vagy szakközép. Szakközépből még szerintem betudnál jutni. De nem szakáccsal hanem pl.: humán vagy reál, közgáz vagy vmi hasonló. Nekem speciál jegyeim négyesnél sose vtak rosszabbak és átlagom se vt rosszabb 4,5 nél. Írtam 82 pontos felvételit. És mind ehez képest idéglenes listán sehol sem vagyok ben. Majd a héten vagy még azutá küldik ki véglegeset. amugy nem éri meg már hetedikben ezen gondolkozni mert nyolcadik első félévben már olyan szinten tanácstalan leszel h csak na. Én sírva néztem végig egy könyvet amiben bene van az összes magyarar iskola.
2011. ápr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egy dolog hogy a 82 pontod lett, nekem is jó lett anno. Kicsivel kevesebb, de a szóbelinél nem remekeltem túlságosan. Így hiába lett 70 vhány százalékos központim, meg hiába vittem a jegyekkel is max pontot, de a szóbelinél nem valami sokat kaptam, de azért így is bent voltam :D
2011. ápr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bloody Bory ***** válasza:

Ilyen idősen nekem se volt fogalmam hova menjek. Én gimnáziumba mentem emelt német tagozatra. A húgom 2 évvel utánam szintén ugyanúgy emelt német tagozatra csak másik iskolába, az öcsém most 8-as, ő emelt angol tagozatra szeretne menni, abba a suliba, ahová én jártam.

Ha nem tudod még mi akarsz lenni, kár lenne valamilyen irányba már most szakosodnod. Mi azért választottuk a gimit, mert az érettségit ad, és azért a nyelveket, mert nyelvtudás nélkül ma már nem megy semmire az ember. Így az iskola keretein belül ingyen tanulhatsz nyelvet, és mire befejezed a gimit, (jó esetben)már lesz egy vagy két nyelvvizsgád, és a gimnáziumból bárhová mehetsz továbbtanulni.

Ellentétben egy szakközéppel(pl. közgazdasági), ahol nem biztos, hogy az a képzés megfelel-e annak a felsőoktatási szaknak(pl. jogi, orvosi), amit kinéztél.

Írd meg minél jobban a központit, és minél jobb lesz az eredményed, annál több lehetőség közül tudsz választani.

2011. nov. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát igazából csak lettek ötleteim :)) rendőr, fogteknikus, pék-cukrász :)
2011. nov. 15. 18:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!