Mit érdemes tanulni? Ami keresett vagy ami érdekel?
Érdemes-e úgy elvégezni egy szakot,hogy nagyon szeretem,de tudom,hogy nincs rá kereslet? Pl.: filozófia,sport,természetgyógyászat...Engem ezek érdekelnek.
Mérnöknek,informatikusnak vagy gazdasági pályára semmiképp sem mennék.Nem érdekelnek,ebből kifolyólag nem is lennék jó belőlük.
Ha egy ember igazán szereti,amit tanul és eltökélt,akkor előbb-utóbb talál munkát bármilyen végzettséggel,nem?
de ha van lehetőség 2szakot végezz
első
Ezt nehéz megválaszolni.
Nővérem bölcsészszakos, szereti nagyon, de fogalma sincs, hogy mit tud majd kezdeni ezzel és ez a baj. Mert most 3+2 évet eltölt itt, azt tanulja amit szeret, de ha utána nem tud belőle megélni, akkor megéri? Szerintem nem.
Sport és természetgyógyászat körein belül viszont, ha jó vagy, szerintem el tudsz helyezkedni, persze küzdeni kell érte!
Nekem remélem szerencsém van, engem a közgazdaság érdekel, de nagyon, s talán még keresett is lehet valamennyire, amikor én odajutok, hogy dolgozni kezdenék.
16/L
Egy cipőben járunk, vagyis egy hajóban evezünk.
Én most szeptemberben kezdtem el egy olyan szakot ami keresett és jól el lehet vele helyezkedni, de a tanulás nehezen megy, mivel nem érdekel, így kérdéses, hogy eltudom-e végezni. Ezért valószínűleg ott fogom hagyoni, és jövőre olyan szakba belevágni ami érdekel és szívesen csinálom. Nagyon sok diplomás nem is a szakmájában dolgozik, így szerintem megéri inkább olyat tanulni, ami érdekel is, és szívvel-lélekkel csinálod. Mert ha elsőre nem is sikerül elhelyezkedni az általad kedvelt területen, mellette kitartasz, elszánt vagy sikerülni fog hamar, én így gondolom. :)
Hi!
Nekem is hasonlóan volt, de nem egészen:
humán beállítottságú voltam gimis koromban, de foglalkoztam számtech-al is anno (otthon fusiztam, amit a suliban tanítottak meg ... tragisch.). Aztán eljött az idő, és milyen szakra menjek tovább.... NA itt volt az, hogy fel kellett adnom a törit (ez volt az a humán tárgy), mivel nem nagyon lehet megélni belőle (amihez pedig felvételi tárgy volt, annak vagy 0 köze volt hozzá, vagy nem érdekelt (csupa gazdasági baromság)) pedig szerettem csinálni.
Így hát maradt a info, tudtam, hogy sokkal nehezebb lesz, de végülis megy a suli, mellette dolgozok, igaz, buktam 1.5 évet a suliban, de hát ez van. Csak a szakma miatt nem hagytam ott a csoda egyetemet, pedig lett volna okom rá.
Szia, a magam peldajat irom le: en filozofian vegeztem, es hiaba imadtam, utana megsem ezen a palyan mentem tovabb. Rajöttem, hogy olyan szakma kell, ahol mindig van lehetöseged munkat vallalni, es valtottam. Gerontologus lettem, ahol nemcsak a filozofiat hasznalhatom, amikor az idösekkel foglalkozom. Mellette minden, ami erdekel a szakmaba illik: egeszsegmegörzes, müveszet, spiritualismus. Persze ehhez penz is kell, de ezeket a területeket egymasra epülve lehet csak tanulni. Nalam igy nezett ki a szakmai ut: filozofia + gerontologia + dietetikus kepzes + agykontroll tanfolyam. Ezekkel tudok idösekkel dolgozni, mellette a Tiffany üvegkeszitö tanfolyamot vegzem most, amivel magan uton szeretnek alkotni.
Szoval en azt mondom, azt tanuldd, amit szeretsz, es utana van lehetöseged valtoztatni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!