Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem önköltséges,...

Orvosi egyetem önköltséges, fizetős formában, idősebb fejjel. Belekezdenél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

26 éves nő vagyok, az orvosi egyetem volt a célom, viszont szülői nyomásra egy másik szakot végeztem el. A jelenlegi munkámmal jól keresek, de bennem van a kérdés nap mint nap: mi lett volna ha?

Mivel ellőttem az állami félévek nagy részét, így kb 12-13 millió forintomba kerülne az egyetem, ha időben végzek. Ti belekezdenétek így? Sajnos dolgozni mellette nemigen tudnék, a párom és a szüleim segítenének.



máj. 29. 15:43
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
32%

Mi van ha azt mondom, hogy én azért válok orvossá, mert mindent tudni akarok a szakterületemről? Az emberek és a problémáik a legkevésbé se érdekelnek.


Izgalmasnak találom a rejtvényeket és a betegségeket, de az hogy ki hordozza őket, az engem egy kicsit sem érdekel.


Am I gonna be a bad doctor? - given the moral Q.

jún. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:
Kedves #41, ha neked ez az indíttatásod azzal sincs semmi baj, bár az évek alatt az orvosi munka is monoton lesz, ugyanazok a kórképek, kezelési protokollok, azért nem egy rejtvényfejtés ez sem. Az ambuláns ellátás futószalagos munka kb.
jún. 5. 08:26
 43/45 anonim válasza:

Nem tudom miért ennyire negatív mindenki, szuper, ha valaki tudja mit akar csinálni az életével 18 évesen, de a legtöbben nem ennyire szerencsések.


Én is egy másik egyetem elvégzése után kezdtem a sote-t, 24 évesen. Ráaadásul a kémia-biosz emeltet is meg kellett előtte csinálnom, te már annyival is jobban állsz. Most vagyok harmadéves, sok áldozattal jár, elmennek a 20-as éveim valóban, borzalmasak a vizsgaidőszakok, de utána sok-sok évig csinálhatok valami olyat, amit tényleg szeretek. Ha úgy érzed, ez a szakma neked való, akkor vágj bele, nem olyan ijesztő, mint aminek tűnik.

jún. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
56%

Csak és kizárólag az kezdi meg az orvosit 18 évesen, akinek egészséges a családja.


Én azért kezdtem el az orvosit később, mert 16 évesen azzal voltam elfoglalva, hogy nevelő faterom elől szaladjak az utcán és vajon ha hazamegyek, akkor biztonságban leszek-e. Nemhogy Faraday törvényeket számolgassak.


Kihevertem a gyerekkoromat, elmentem újraérettségizni és hopp most az orvosin vagyok. Ehhez kellett pár év.



Ezt csak azért írom, mert rohadtul semmi baj nincsen azzal, ha te bármit később kezdesz, mert nem a te hibád az hogy ha esetleg a gyerekkorod nem vplt megfelelő vagy csak későn érő voltál vagy pusztán lecsúsztál a ponthatáron.


Nobody. Cares. Tényleg senkit nem fog ez ever érdekelni, csak téged. A beteg nem fogja megkérdezni, hogy ixkjuzmi hány éve vagy doktor.


HAJRÁ! ELŐRE!

júl. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
89%

#44 ennél azért kicsit árnyaltabb a helyzet, itt nem csak erről van szó.

Azért mert te úgy csináltad, nem feltétlen kell ezt követnie másnak, mert az ő élethelyzete más.

júl. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!