Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem önköltséges,...

Orvosi egyetem önköltséges, fizetős formában, idősebb fejjel. Belekezdenél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

26 éves nő vagyok, az orvosi egyetem volt a célom, viszont szülői nyomásra egy másik szakot végeztem el. A jelenlegi munkámmal jól keresek, de bennem van a kérdés nap mint nap: mi lett volna ha?

Mivel ellőttem az állami félévek nagy részét, így kb 12-13 millió forintomba kerülne az egyetem, ha időben végzek. Ti belekezdenétek így? Sajnos dolgozni mellette nemigen tudnék, a párom és a szüleim segítenének.



máj. 29. 15:43
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat! A bekerülés nem lenne gond, fixen 430 pontom van az érettségik alapján, tehát vidékre elég lenne.

#10 amiket leírtál mind igazak, örülök, hogy hallgatóként is már így látod a világot és nem nézed le a kollegáidat, ahogy sok-sok orvos megteszi. Kitartást kívánok neked az elkövetkezendő évekre!

máj. 29. 18:58
 12/45 anonim ***** válasza:
96%

Érdekesek ezek a válaszok, eddig kb. az összes ilyen kérdésre azt válaszolta mindenki, hogy persze, még 50 évesen is, mert tanulni sose késő és még így is dolgozhat az ember orvosként vagy 10 évet. :D

Végzős orvostanhallgatóként én most ennyi idősen már nem kezdenék bele, se államin, se fizetősön. Ez tényleg egy olyan szak, ami rengeteg energiát, lemondást igényel, ami könnyebben megy az embernek 20 évesen, mint 30 évesen. Én már azt is érzem magamon, hogy nehezebben megy a tanulás, mint mikor elkezdtem az egyetemet, és ha ebbe 26 évesen ugrasz bele úgy, hogy korábban nem kellett így élned, nem olyan egyszerű hozzászokni szerintem, iszonyúan kimerítő.

Az nem igaz egyébként, hogy a hallgatók többsége csúszik (valóban sokan, de még mindig többen vannak, akik csúszás nélkül elvégzik), és egyébként orvosin fél évet nem is lehet csúszni, csak semennyit vagy egy egészet. Az viszont tény, hogy azok, akik kicsit idősebben kezdték az egyetemet gyakrabban csúsznak, és sokszor nem is csak egyszer. (Bár közülük többen is dolgoznak mellette és/vagy saját családjuk is van - utóbbi általában főleg már a vége felé -, úgyhogy nem is csodálom)

máj. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
20%
Én belekezdenék, fiatal vagy még baromira. Ha ez az álmod, csináld. Nem jó úgy leélni egy életet, hogy mindig azon kattogsz,hogy basszus,ha akkor elkezdem, már megcsinálhattam volna. A saját belső hangodra hallgass, ne mások véleményére.
máj. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%

#13 hát ehhez már nem fiatal. Ez már nem babra megy, súlyos milliókról van szó, és nagyon megütheti a bokáját a kérdező, ha mégsem sikerül elvégeznie.

Nyilván azért tette fel a kérdést mert mások véleményére és tanácsára kiváncsi.

máj. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
10%
Véleményem szerint túl van lihegve ez az egész orvosis dolog. Én már végzett orvos vagyok, nőgyógyász rezidensként dolgozom, és így visszatekintve, bőven voltak az évfolyamon 25 felettiek, sőt, 35 felettiek is. És nem, nem csúsztak éveket tudomásom szerint. Ha a kérdező felveszi a diákhitelt, plusz otthonról is támogatják, és odateszi magát tanulás terén, akkor sima ügy. A tartozást meg majd az orvosi fizetéséből röhögve visszafizeti.
máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
#15 nem mindegy sajnos, hogy egy nőről beszélünk aki mondjuk gyermeket szeretne vállalni, vagy egy férfiről. Nem olyan ennyi idősen, házasan tanulni, mint 18-19 évesen amikor nincs még semmid. Mivel egy ilyen egyetem teljes embert igényel egy házasság is rámehet, ha az adott fél fedez mindent költséget.
máj. 31. 12:38
 17/45 A kérdező kommentje:
Plusz dolog, hogy én már diplomás vagyok jó állással. Akik 25 évesen diploma nélkül vágnak bele ott talán kicsit erősebb a motiváció.
máj. 31. 12:39
 18/45 anonim ***** válasza:
20%

"Érdekesek ezek a válaszok, eddig kb. az összes ilyen kérdésre azt válaszolta mindenki, hogy persze, még 50 évesen is, mert tanulni sose késő és még így is dolgozhat az ember orvosként vagy 10 évet. :D"


Linkelj már be legalább egy olyan kérdést, ahol orvosi egyetem volt a kérdés

máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
72%

#18


Mit képzelsz magadról, hogy parancsokat osztogatsz nekem? Ha ennyire érdekel, keress rá magadnak, rengeteg ilyen kérdés van, lesz miből válogatni.

De lásd milyen jófej vagyok, rászántam 5 percet az életemből, a teljesség igénye nélkül:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..

jún. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

De miért szeretnéd elvégezni? És tényleg, mi lenne, ha orvos lennél?


Ugyan úgy bejárnál a munkahelyedre naponta, csak valsz. több felelősségért dolgoznál, mint most. A presztízst egy idő után megszokja az ember és nem is ad hozzá semmit a mindennapi élethez.


Ha most is jól keresel már, akkor ne tedd tönkre a fiatal éveidet, hogy egy horror szakot végigcsinálj.

jún. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!