Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem önköltséges,...

Orvosi egyetem önköltséges, fizetős formában, idősebb fejjel. Belekezdenél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

26 éves nő vagyok, az orvosi egyetem volt a célom, viszont szülői nyomásra egy másik szakot végeztem el. A jelenlegi munkámmal jól keresek, de bennem van a kérdés nap mint nap: mi lett volna ha?

Mivel ellőttem az állami félévek nagy részét, így kb 12-13 millió forintomba kerülne az egyetem, ha időben végzek. Ti belekezdenétek így? Sajnos dolgozni mellette nemigen tudnék, a párom és a szüleim segítenének.



máj. 29. 15:43
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Nem akarlak pszichologizálni kérdező, de ezek szerint egyértelműen kisebbségi komplexusod van a férjed mellett. És ha őt jobb orvosnak fogják tartani a faluban majd, mint téged, akkor majd fejre állsz? Tényleg nem ez a megoldás, legyél boldog a jelenlegi szakmádban és teljesedj ki az élet más területein.
jún. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

Nem, nem a férjem mellett van kisebbségi komplexusom, egyszerűen régóta ez a terület érdekel engem is, de a sors úgy hozta, hogy más vizekre evezzek. Amikor őt megismertem megint lángra kapott ez a vágyam, habár ő nem javasolta, de támogatna benne.

Mivel ő feltétel nélkül szeret és támogat, nem szeretne megbántani, ezért inkább külső véleményekre voltam kíváncsi, mert ő elfogult.

Látom általa az orvosi pálya minden hátrányát is, nem csak a szépet.

Köszi, igyekszem kiteljesedni a jelenlegi területemen.

jún. 4. 17:48
 33/45 anonim ***** válasza:

#32 velem kb ugyanez volt a helyzet, és én végül nem mentem orvosira, és igazából nem is bántam meg, mert hiába vonz valamennyire amit a párom csinál, és tetszik, mégsem érzem hogy az orvosi szak lenne a küldetésem. Nekem időbe telt, és végül elfogadtam, és igyekszem szeretni a jelenlegi munkám ami elég más terület.

Neked is ezt javaslom.

jún. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
Köszi #33! Esetleg írhatok neked privátban?
jún. 4. 18:20
 35/45 anonim ***** válasza:
#34 persze
jún. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
0%

Azért az úgy erős, hogy nem tekinted (ezek szerint a párod sem?) az orvoslást hivatásnak. Nem csak amiatt lesz orvos valaki, mert embereket akar gyógyítani, hanem ahogy írtad, kell a szakmai érdekeltség is, de egy jó orvosban mind a kettő megvan. Aki csak a szakterületének él, a tudománynak, abban nincsen meg a kellő empátia a beteg felé, és nem is tekint páciensként az emberekre. Neki darab darab, jön a következő majd. Az sem jó, ha valaki rózsaszín ködben belevág, hogy ő most mindenkit mindig és sikeresen meg fog gyógyítani, csak "segíteni akarásból" még az egyetemet se lehet elvégezni.


Te miért szeretnél orvos lenni?

jún. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam, azt nem tudom felfogni, ha valakinek ez az identitása és szerintem itt van a legnagyobb gond rengeteg ember fejében.

Fontos az empátia és a szakértelem is, de egy ember ugyanolyan ember marad akkor is, ha orvos lesz. Szerencsére a férjem az a fajta, akinek nem ez identitása hanem ő xy a kórházon kívül ezernyi hobbival, amiknek semmi köze a szakmajához. A kollegái sokan nagyon beképzeltek és felsőbbrendűnek hiszik magukat.

Én azért szeretnék orvos lenni, mert nagyon érdekel maga a szakterület és szívesen dolgoznék együtt emberekkel, akik az én szakértelmem által jobban érezhetnék magukat,

jún. 4. 19:55
 38/45 anonim ***** válasza:
de milyen szakterület?
jún. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:
Háziorvostan
jún. 4. 22:12
 40/45 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van a férjének, én ismerek pár orvost és semmi mást nem tudok róluk elmondani, azon kívül, hogy orvosok. Biztos páran félre fogják érteni, pedig szerintem az orvoslás a legfontosabb és legszebb hivatás amit végezhet az ember. Szerintem erre az a magyarázat, hogy annyi áldozatot követel a képzés és maga a szakma művelése is, hogy az ember, mint egyéniség feloldódik benne. Az egyik orvos haverunkat ezért építettük le a baráti körből, egyszerűen semmi másról nem képes beszélni mint a kórházi sztorikról, ami az első pár órában érdekes (és akár szórakoztató is lehet), de éveken keresztül heti szinten sörözéskor ezt hallgatni már inkább fárasztó volt.
jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!