Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem önköltséges,...

Orvosi egyetem önköltséges, fizetős formában, idősebb fejjel. Belekezdenél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

26 éves nő vagyok, az orvosi egyetem volt a célom, viszont szülői nyomásra egy másik szakot végeztem el. A jelenlegi munkámmal jól keresek, de bennem van a kérdés nap mint nap: mi lett volna ha?

Mivel ellőttem az állami félévek nagy részét, így kb 12-13 millió forintomba kerülne az egyetem, ha időben végzek. Ti belekezdenétek így? Sajnos dolgozni mellette nemigen tudnék, a párom és a szüleim segítenének.



máj. 29. 15:43
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

Kedves #20!

Te orvosként dolgozol? Ha igen, esetleg írhatok neked privátban?

Jók az érveid és a meglátásod.

jún. 4. 12:34
 22/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de hasonló, magas presztízsű szakma miatt csesztem el sok évet az életemből és nem ettől lettem boldog ember.
jún. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentedet. Nagyon érdekel az orvosi szakterület, gyerekkorom óta ez foglalkoztat, de őszintén, látom hogy mekkora áldozatokat követel. Lehet, hogy kicsit túl is idealizálom.
jún. 4. 13:46
 24/45 anonim ***** válasza:
#22 a jog volt az?
jún. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%

#24 igen


Nem akarok nagyon filozofálni, de az én tapasztalatom alapján, ha az ember valami meglétéhez (papír, tárgy) köti a boldogságát, ott sosem az adott papír vagy tárgy fogja meghozni a megelégedettséget, hanem egészen más.

jún. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

Esetleg tudnál mesélni nekem (akár privátban) arról, hogy miért nem jött be neked?

Én is jogra készülök és ezért kiváncsi lennék a tapasztalataidra.

jún. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:
Szerintem nem arra akart utalni, hogy nem jött be a jog, hanem arra, hogy sokunk valami hatalmas változást vár egy doktori fokozattól vagy munkakörtől/diplomától, de végül csalódik, mert az ember élete kvázi nem változik meg ezzel és nem egy darab papír az identitása
jún. 4. 14:42
 28/45 anonim ***** válasza:
57%
27: pontosan erre gondoltam.
jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
0%

"...magas presztízsű szakma..."


Azért jó esetben az orvoslás nem szakma hanem hivatás

jún. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

Ne jöjjünk ezzel a hivatás dologgal kérlek. Hivatástudatért még nem osztogattak kenyeret a boltban senkinek. Az orvosok többsége azért orvos, mert érdekli a szakterülete, de ha a betegek miatt megy oda valaki, hogy ő majd megváltoztatja mindenki életét az nagyon hamar kiég. Ellenben a tévhitekkel, rengeteg beteg bunkó, mindent jobban tudnak az internetről. Tudom, mert a férjem is orvos…

Minden szakmát gyakorló embernek oda kellene tennie magát a munkájában, én elvárom egy kukástól is, hogy lelkiismerettel végezze el a munkáját, nem csak az orvostól, mintha ő valami Isten lenne aki feladta az életét és identitását.

jún. 4. 16:37
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!