Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem önköltséges,...

Orvosi egyetem önköltséges, fizetős formában, idősebb fejjel. Belekezdenél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

26 éves nő vagyok, az orvosi egyetem volt a célom, viszont szülői nyomásra egy másik szakot végeztem el. A jelenlegi munkámmal jól keresek, de bennem van a kérdés nap mint nap: mi lett volna ha?

Mivel ellőttem az állami félévek nagy részét, így kb 12-13 millió forintomba kerülne az egyetem, ha időben végzek. Ti belekezdenétek így? Sajnos dolgozni mellette nemigen tudnék, a párom és a szüleim segítenének.



máj. 29. 15:43
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
34 szavazat
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
77%
Biztos nem. 26 éves vagy, éld az életed.
máj. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
71%
Ha simán átjutsz minden vizsgán elsöre, akkor is jó 10 év, mire orvos leszel. Közel negyven évesen senki nem fog alkalmazni kezdöként.
máj. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 Metionin ***** válasza:
80%
Max ha megnyerném a lottót de akkor is az állatorvosit. Az volt az álmom de anyagi okokból nem mehettem oda. Most már elengedtem, van másik szakmám ami jó is meg jól is élek belőle, ezt is vért izzadva hoztam össze éjszakai melóval végig az egyetem alatt, ami az állatorvosi mellett esélytelen lett volna. Talán ha visszamehetnék az időben a mai eszemmel, megpróbálnám és kihúznám valahogy diákhitellel vagy ha most lennék érettségiző amikor már tök jó rugalmas diákmelók vannak. De már ennyi évesen, fizetősön, főleg hogy más fizetné nekem, biztos hogy nem vállalnám.
máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
92%
Orvosin szerintem 1 az 1000ből, aki 1 félévet sem csúszik, de általában többet szoktak, mivel nagyon nehéz. Ha nem rendelkezel biológia kémia emelttel: szerinted tényleg van esélyed bekerülni orvosira, ahová olyanok jelentkeznek, akik OKTV-t nyernek, elitgimnázium biológia kémia tagozatra járnak és minden idejüket ez köti le? Csak mert gondolom te nem ebben vagy, nem foglalkozol ezzel napiszinten, rohadt nehéz lenne ráállni az orvosin még annak is, aki nagyon sokat foglalkozik ezzel. 6 év az alapképzés, plusz specializálódnod is kell, ami szintén több év (nem tudom pontosan mennyi, nem szereznek hülyeséget mondani). Ennyi ideig szerintem nem fog eltartani se a párod, se a szüleid. Dolgozni meg nem fogsz tudni mellette, mert annak fogsz örülni, hogy lyuk van a seggeden és szelel. Még egy gyógytornász, dentálhigiénikus, védőnő vagy valami hasonló képzésre azt mondom oké, de az orvosi nagyon hosszú ennyi idősen és drága.
máj. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
4%

"Belekezdenél?"


Én nem kezdenék bele 18 évesen sem, mert végképp nem érdekel a sok hipochonder agyhalottnak a panasza.

máj. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Biológia és kémia emeltem van, mert eü szakirányon vagyok most is, tehát annyira nem áll tőlem távol a dolog és a pontjaim is simán megvannak a vidéki egyetemekre, de vannak akadályozó tényezők, amiket fentebb említettem.
máj. 29. 17:27
 7/45 anonim ***** válasza:
92%
Biztos hogy nem kezdenék bele. Jó eséllyel csúsznál, ha nem, akkor is nagyon nagy összeg, és rengeteget elvesz az életedből. Ha jól keresel a jelenlegi szakoddal akkor semmi értelmét nem látom.
máj. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
85%
Ennyi pénzből inkább a pároddal vegyetek egy házat vagy legalábbis rakjátok félre. Ennyire nem fog megtérülni az orvosi.
máj. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
11%
Már alapból a bekerülésért meg kell küzdeni, ugyanis a két emelt érettségit biológiából és kémiából/fizikából nem olyan könnyű teljesíteni. Főleg hogy mindkettőből 80+ %-ot kell elérni, nem elég orvosira két 60-70 százalékos érettségi.
máj. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
96%

Bekerülni nem olyan nehéz, jóra kell megírni az érettségiket, de van vagy 4 egyetemen AOK, előző években ha jól tudom, kb 400-440 között mozogtak a pontok, aki orvosira való, annak nem kellett vért izzadnia a felvételért.


De én (úgy, hogy orvostudományi karon vagyok), biztos nem fognék bele csak azért, mert "mi lett volna ha?". Szerintem ez egy idillikus elképzelés része, de közben meg "semmi nem lett volna", ugyanúgy dolgozik az ember, ugyanúgy megvannak a mindennapi gondjai. Vagyis nem is igazán értem a kérdező motivációját, ha meg eü-ben dolgozik, akkor meg pláne. Teljesült az, ami az orvosi motivációja lehetne, az emberek gyógyításának az elősegítése. Egyik poszt sem kevesebb a másiknál, attól, hogy dr. lesz a neved előtt még ugyanaz az ember maradsz magad és mások szemében is.

Ennyi pénzt fixen nem ölnék bele egy "mi lett volna ha" álom teljesítésére, mert még azt is hozzá kell számolni, hogy ehhez könyveket, jegyzeteket, eszközöket kell vásárolni, plusz orvosi mellett dolgozni se nagyon tudsz, valaki el kell, hogy tartson. Annak is meg van ám a költsége, hogy nem leszel keresőképes, de kenyér neked is kell az asztalra. 6-7 éven keresztül. Rohadt sok.


Még ha a felét tudnád állami ösztöndíjjal csinálni reálisabb lenne, de így...


Én lebeszélnélek róla.

máj. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!