Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás vagy...

Nemzetközi gazdálkodás vagy gazdálkodás és menedzsment?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni és ez a két szak tűnik szimpatikusnak. Az NG magyarul van az eltén, az tetszik is nagyon, de nem tom megérné-e megnyomni az angolt és inkább a corvinusra menni. Angolból b2 környéken lehetek. Hajdú-Bihar megyében élek, szóval mindenképp kéne koli vagy albérlet. Azon is gondolkozom, hogy maradnék a közelben és a Debreceni egyetemre megyek. Még eléggé a sötétben tapogatózok, de ha bárkinek van bármi tapasztalata vagy infója a szakokról vagy egyetemekről, ne tartsa magában!

dec. 21. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hat a Corvinusra jo sok pont kell. Meg nem tudom a nyelvekkel hogy allsz, de NG-re akkor erdemes menni, ha pro vagy az angolon kivul mas nyelvbol is.

A gazdmen az kicsit ilyen mindenbol egy kicsi, de igazabol az arra jo, ha a gazdasagi szakok kozul nem tudsz donteni, hogy mit szeretnel leginkabb csinalni.

dec. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Debrecenbe csak akkor menj, ha ott is szeretnel kesobb dolgozni vagy legalabb is a kornyeken.
dec. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Anyám spanyol, szóval az az egyik anyanyelvem és beszélek németül is. Oroszt tanulgatom, de nem olyan nagy sikerrel 😅. Amúgy elérhetőbbnek tűnik az ELTE, de félek, hogy a követelmények túl magasak lesznek. Bár ez a jövő zenéje, először döntenem kell és fel kell venniük.
dec. 22. 08:40
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

100.000.000%-nyira teljesen mindegy. Tényleg. Ugyanazt tudják, ugyanazokat az állásokat lehet betölteni velük.


A gazdálkodás és menedzsment a legtúlképzettebb menedzsment szak. Iszonyat sokan végeznek itt, és kb. egy ilyen gyurma szak, alapozás. Attól függ, hogy mi lesz belőled, hogy mit hozol ki magadból az első 1-2 évben, és emiatt hova tudsz bejutni gyakornoknak. Ha sehova, az kb. game over. Emiatt is csak és kizárólag top egyetemekre járnék ezzel a szakkal (korvó, elte, bge), de inkább nem.


A kissé specializáltabb szakok (nemzetközi gazdálkodás == külkereskedelem, kereskedelem és marketing == marketing) annyiban jobbak, hogy egy kis kézzelfogható tudást is adnak, de egyébként nagyrészt ugyanazok. Ha az egyik szülőd külföldi, jól beszélsz nyelveket, akkor adja magát a nemzgazd, bár a nap végén, mondom, mindegy. Tényleg mindegy.


Amit a helyedben átgondolnék: egy erősebb, numerikusabb szak, ha jó vagy matekból. Minimum egy pénzügy-számvitel.

dec. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!