Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosisok, orvosok! Ha tehetné...

Orvosisok, orvosok! Ha tehetnétek, jelentkeznétek mégegyszer az orvosképzésbe?

Figyelt kérdés

Megért ezt választanotok? A fizetés azért remélem nő, mire én végzek, de mit gondoltok a többi dologról? Elismerés, munkakörülmények.. Megéri végigcsinálni?

És ha nem, mit választanátok inkább? Előre is köszi a válaszokat :)


2010. aug. 29. 19:10
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Ne zavarjon, hogy a 19:27-es is én vagyok...

Nézd meg a %-okat.

2010. aug. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Én csak mindig arra reagáltam amit írtál.
2010. aug. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Hogy még egyszer érthető legyen:


Úgy gondolom, nem kell csodálkozni azon, hogy ilyenek a mai orvosok. Mint már leírtam, kevés fizetés stbstb.

Szerintem normális fizetés kellene, a hálapénzt pedig eltörölni. (És amúgy abban igazad van, hogy nem csak az orvosok fizetését kellene megemelni).


Viszont annak ellenére, hogy így gondolom, tudom mire vállalkoztam és mit szeretnék csinálni.

Akkor sem szeretnék majd hálapénzt elfogadni, ha 90 ezer forintból kell élnem. De egyszerűen nem tudom elítélni azt, aki elfogadja.


És még egyszer: Szeretném, ha ezen a "minden orvos szemét és csak a pénzt akarja" sztereotípián a mostani generáció tudna változtatni. De jó lenne, ha akkor a betegek sem ilyen hozzáállással jönnének majd hozzánk. Mert nehéz úgy kedvesnek lenni, hogy ha vkiből süt az utálat. És most nem rád gondoltam, de rengeteg ilyen ember van.


De úgy gondolom, az államnak nem kellene kihasználnia, hogy van még néhány olyan bolond, mint Én. Aki akkor is ezt akarja szívvel lélekkel csinálni, ha alig kap érte pénzt. Kicsit szemétség arra apellálni, hogy "nem kell nekik több pénz, mert úgy is van, aki kevésért is elmegy orvosnak".


Remélem így már érthető, miről beszélek.

2010. aug. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Én vagyok a "szerencsés". Lehet, hogy eddig piszok nagy mázlim volt, de nem tudom elfogadni azt, ha minden orvosra ráhúzzuk a "úgyis hálapénzért ad csak normális ellátást". Én most úgy kezdek neki az orvosinak, hogy a hivatásomnak érzem, és szívvel lélekkel szeretném csinálni. Viszont a betegeknek is a fejébe kéne verni, hogy nem minden orvos kapzsi, aki csak a hálapénzre megy. És 90ezer forint akkor is nagyon kevés. Én vágtam bele, de attól még a helyzet elkeserítő. A frissen diplomázott orvosok többsége megy is rögtön külföldre. Én nem kívánom, hogy itthon is legyen annyi a bér, mint külföldön, de nagy felelősséghez kicsit több pénz járna, mert az orvos is csak ember, aki szeretne saját lakást, családot, hogy ne a szülei nyakán keljen élősködnie 24-25 éves fejjel.
2010. aug. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Azt hiszem nagyon együtt gondolkodunk 79%-ossal:)
2010. aug. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Hű, egy kicsit megzavarodtam, mert eléggé kettős akkor a véleményed.

Nem kell csodálkozni, hogy ilyenek a mai orvosok? - Szerintem nem szabadna semminek sem befolyásolnia a betegekhez való hozzáállását egy orvosnak. Pont ezért kevés a jó tanár is, mert nem hivatástudatból csinálják. Remélem Te később is kivételnek számítasz majd.

Én sem ítélem el az aki a HÁLApénzt elfogadja, csak fogalmi zavarok vannak a hálából kapott (valódi hálapénz) és az előre kért pénzekkel kapcsolatban.

Igen úgy nehéz lehet, ha valaki utálattal megy az orvoshoz, de azért a többség biztos nem utálja őket. Max. fél a fogfúrástól és így nem szívesen lát fogorvost. :D Na jó a viccet félretéve sajnos orvos is van ilyen, de hát nekik is sok mindent el kell viselni. Tudom, hogy sok az ellenséges beteg is, de tényleg igaz, hogy "nagy az Isten állatkertje"

Az, pedig, hogy az állam miért nem ad az orvosoknak? Pont azért, mert akkor sok más szakmának is adni kéne akkor. Egyrészt azért nem, mert tisztességes, hogy valakiknek ad valakiknek pedig nem, másrészről mert ők is tudják, hogy elég sok orvos igenis sajnos kapja a plusz pénzeket. De ne tarts tőle, mert ha tényleg jó, szívvel lélekkel dolgozó orvos leszel, akkor kifizetődő lesz.

Tanácsként, mint beteg az orvoshoz, ezt felejtsd el: "De amíg ilyen utálattal állnak az emberek az orvosokhoz, addig szerintem ne várjanak normális ellátást." Ez nem így kell, hogy működjön.

2010. aug. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Nem magamra értettem ezt. Mármint úgy gondolom, én megpróbálok mindenkivel normális lenni. De sok ember úgy van vele, hogy amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten:)


Az meg szerintem is undorító, ha vmelyik orvos előre pénzt kér. Mondjuk én az ilyet ott is hagynám, az biztos.

2010. aug. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

79%-os (bocsánat)

Nem gondolom, hogy rájuk húztam volna kapzsik és csak a hálapénzre mennek, mert tényleg nem is így gondolom, de sajnos a nagyobb százalékuk tényleg kéri vagy simán zsebre teszi. Ez utóbbit még megértem de kérését azt felháborítónak tartom. 90e-ből megélni, hát erről már írtam, hogy nem vannak sajnos egyedül vele, úgy ahogy a nagy felelősséggel sem. Gondolj bele, hogy egy bíró akkor ítélne meg egy bizonyos ítéletet, ha fizetnek neki. Jó pár ártatlan ember menne akkor börtönbe, nem gondolod? A szülészorvosok tisztelet a kivételnek igenis elkérik, különben az utolsó pillanatban kell életmentő császárral kivenni a babát a pocakból, mert annyira nem figyeltek a panaszkodó kismamára, hogy legalább megnézzék, hogy pl. nincs-e bajosan rátekeredve a pici nyakára a köldökzsinór. Vagy, hogy szintén császár után 3 nappal ne kellejen bélelzáródás miatt újra megműteni az anyukát, vagy hogy ne a beteg 3 napos után könyörgése után nézzék csak meg a sebét, hogy miért tiszta véraláfutás a vágása. Mind a három kismama ismerősöm most augusztusban szült. Szerintetek mennyi ennek a "hibázássűrűségnek" a valószínűsége?

2010. aug. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

20.17: sajnos nem mindig teheti meg az ember, hiába van szabad orvosválasztás.

(Bocsi a válaszok lassúságáért, de nem nem tudok mindig itt ülni. Viszont érdekes a másik oldalról is végre véleményt hallani.)

2010. aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Én pont azt látom, hogy a legrosszabb orvosok kérik el a pénzt előre. Aki tényleg becsülettel végzi a dolgát, az nem kér. Persze lehet tévedek.
2010. aug. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!