Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosisok, orvosok! Ha tehetné...

Orvosisok, orvosok! Ha tehetnétek, jelentkeznétek mégegyszer az orvosképzésbe?

Figyelt kérdés

Megért ezt választanotok? A fizetés azért remélem nő, mire én végzek, de mit gondoltok a többi dologról? Elismerés, munkakörülmények.. Megéri végigcsinálni?

És ha nem, mit választanátok inkább? Előre is köszi a válaszokat :)


2010. aug. 29. 19:10
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
35%

Jó. Te úgyis csak a saját igazadat hajtod. Mindenesetre nem ez volt a kérdés. Nem is értem miért kattintottál rá, hisz a kérdés orvosisoknak, orvosoknak szólt, te pedig gondolom nem vagy az. Te marhára nem tudhatod, hogy én majd el fogom-e fogadni a hálapénzt vagy sem....

Szerintem hagyjuk a dolgot.

2010. aug. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
0%
igazadat helyett véleményed inkább.
2010. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
48%

Igazad van, tényleg nem ez volt a kérdés, így ezért elnézést is kérek a többi olvasótól, csak tudod nagyon nem bírom az álszentséget, így nem hagyhattam szó nélkül. Bár hozzáteszem, elég nevetséges, hogy indoklásra szorul miért merészeltem ebbe a kérdésbe úgy belenézni, hogy nem vagyok orvos! :S :S

Azért neked elmondom, azért néztem bele, mert engem is érdekelt mindig az orvos szakma, csak sajnos én nem orvosnak születtem. Egy nagyon "szép" szakmának tartom abból a szempontból csodálatos lehet az az érzés, hogy valakinek te mentetted meg az életét, vagy segítettél neki, hogy jobban legyen. Tisztelem is őket azért amit tesznek! Hidd el tényleg őszintén mondom!!! Én nem bírnám csinálni! Sajnálom, hogy ennyire "elanyagiasodott" az egész, és, hogy ilyenekről, mint a hálapénz egyáltalán szó eshet! Egyébként én nem is hálapénznek hívnám ezt. Nálam azt jelenti a hála, hogy megköszönöm amit értem tettek. Az a baj, hogy sok orvos várja ezeket a pénzeket, amiket ő is és te is tudsz, vagyis legjobb esetben is min. cikibe kerülhetsz, ha nem adsz. Na ez már bőven nem a HÁLApénz kategória, mégis oda sorolják.

2010. aug. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Én soha nem adtam pénzt az orvosoknak, mégis tisztességes eljárásban részesültem. Az egyik legpozitívabb élményem az volt, hogy édesanyám szült 3 hónappal a kiírt időpont előtt, és csak a szülésznőnek köszönhettük, hogy sikerült megmenteni az öcsémet. Édesanyám adni akart hálapénzt, de egyszerűen nem volt hajlandó elfogadni a szülésznő, mert neki ez a hivatása. Ezért érint érzékenyen, amikor azt mondják minden orvos elfogad hálapénzt, sőt elvárja azt. És szerintem méltatlan, hogy bár az orvosok végzik az egyik legtöbb felelősséggel járó munkát, mégis 90ezer forint a kezdő fizetés, ami ugye nem sok mindenre elég, pláne nem családalapításra.
2010. aug. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
69%

Álszentség? Egyáltalán nem ismersz engem. Fogalmad sincs, hogy el fogom-e fogadni a hálapénzt vagy sem. Az az idegesítő az egészben, hogy a hálapénz 90%-át az orvosok 10%-a teszi el. A többi meg miattuk szív. És aki változtathatna az egész helyzeten, nem teszi meg, mert ha normális színvonalra emelnék az orvosok fizetését és eltörölnék a hálapénzt, kevesebbet keresne, mint most. A kezdő orvosok meg dögöljenek meg kb.


Most komolyan. Vki tanul 6 évet. Az egész egyetem lemondásokkal jár, irtózatosan drága tankönyvekkel, mellette dolgozni nem igazán tud. Utána 5-6 évig szív, mert ugye közalkalmazotti fizetést kap, a hálapénzt meg elteszi a főorvos úr...

Közben minden szart a rezidenssel csináltatnak meg.

Mire szakorvos lesz, és elkezdheti építeni a karrierjét, már majdnem 30 éves. Addig vszínűleg a 90 ezer forintból nem nagyon tud félretenni, szóval ott áll megtakarított pénz, lakás, gyerek nélkül. Persze ha apuci a segge alá tolja a rendelőt, az más.

Most min csodálkozol? Hát vhogy meg tudom érteni, hogy elfogadja a hálapénzt, mert attól, hogy orvos, még szeretne családot meg gyereket.

És nem, nem egy filmből szedtem ezeket. Unokatesóm és a felesége is rezidens orvos, ketten nem keresnek annyit, hogy egyáltalán hitelt (!!) fel tudjanak venni. 27 évesen még mindig a szüleik segítenek nekik.

Csak azért, mert vki orvos lesz, ne várják már el tőle, hogy mindenről mondjon le. Emlékszem egyszer vki azt mondta nekem, hogy ne sírjak, mert lehet zsíros kenyéren is élni. Meg ha orvos akarok lenni, akkor teljesen normális szerinte, hogy lemondok mindenről, hisz ez egy hivatás. És hogy akkor is ezt kellene csinálnom, ha nem kapnék érte pénzt (!!). Azért álljon már meg a menet.


Az én véleményem akkor is az, hogy normális fizetés kellene. (Nem félmillióra gondolok, hanem mondjuk nettó 160-170 ezerre ...teszem hozzá: tesóm KEZDŐ informatikusként többet kap). És akkor el lehetne törölni a hálapénzt a fenébe, és komolyan megbüntetni azokat az orvosokat, akik elfogadják.


Elvileg szükség van orvosokra, hiány is van belőlük, nagy is a felelősségük...akkor talán fizessék meg egy picit jobban, nem?

2010. aug. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Hidd el, mázlid van. Nekem sajnos nem volt ilyen szerencsém. Konkrétan kétszer szültem egyik esetben sem volt ilyen hivatástudatos a szülésznő, mint nálatok. A gyerekorvosról itthon ne is beszéljük. Nem adtam neki mikor először kijött a csajokhoz és több eset is volt, amiből kiderült, hogy így kevésbé foglalkozott velünk mint másokkal. A körzetimet konkrétan nem szereti senki sem, csak az idősek, akik csak gyógyszerek írásáért járnak. Itt pl. átjelentkezni sem lehet a másik körzetihez, mert már annyian mentek át, hogy nem képes több beteget átvenni. Édesanyámnak egy hónapon belül kétszer volt nagyműtéte, mert az orvos először nem volt elég körültekintő. Az anyósom járni sem bírt, iszonyatos fájdalmai voltak és csak "hálával" sikerült könnyíteni a fájdalmán,..... Meddig soroljam? Én is találkoztam már lelkiismeretes orvossal, de szerintem ők SAJNOS olyan ritkák mint mondjuk egy igazán jó tanár.

Hidd el más hivatás is nagy felelősséggel jár, más dolgok is kihatnak legalább annyira az életre mint, az ha konkrétan megmentik az életedet. Ne legyen igazam, de nem sok olyan orvossal találkozhat az ember, akit mondjuk kilakoltatnak mert nem bírja fizetni a törlesztő részleteit.

A családalapítás 90e-ből? Hidd el másoknak sajnos még kevesebből kell megoldaniuk. Viszont ha Te tényleg később is így fogsz gondolkodni az orvosi hivatásról, akkor sokkal többet fogsz keresni, hidd el elismert leszel és nem is lesz szükséged hálapénzre! Őszintén mondom nagy kalappal a szakmához!

2010. aug. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
68%

Van sok szar orvos, ez tény.

Csak mondjuk ha elmész 10-szer orvoshoz, abból 9-szer normális ellátást kap, egyszer pedig rosszat, biztos, hogy azt az egyet fogod emlegetni.


Én mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy jó orvos legyek. És hogy őszinte legyek, nem hálapénzből szeretnék megélni. Szerencsére ezt a hozzáállást látom az évfolyamtársaimnál is, úgyhogy remélem ezen a berögződésen (a legtöbb orvos szar és csak a pénz érdekli) majd a mi generációnk változtatni tud.

2010. aug. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
48%

18.54: jaj, ne kelljen már ennyire sajnálni téged. Minek mentél orvosnak, ha ennyire rossz nekik. Ha azért, mert ez volt az álmod, akkor pedig ne sajnálkozz, hogy nem tudsz megélni belőle. Hozzáteszem MÉG nem tudsz! Ne várd, hogy azért mert elvégeztél egy egyetemet, akkor máris egyből terülj-terülj asztalkám lesz. Nagyon sok szakmában kell még többet is tanulni. Egy bíró pl. szerinted mennyit tanult? Ő sem több százezres fizetéssel kezdte. Biztos, hogy a többség eleinte csak "kávét hozott". Mindenért meg kell dolgozni egy orvosnak is, pláne egy olyannak, akinek -ahogy te is mondtad,- apuci nem tolja a segge alá a rendelőt.

10%?!?! Mond, te Magyarországon élsz? Megkérdezhetem hány éves vagy? Bocsánat, hogy ezt mondom de egy picit bilibe lóg a kezed.

Neked is és minden orvosnak kívánom, hogy vigyék fel a fizetéseteket normálisnak mondható szintre, de akkor mondjuk a pedagógusoknak, ....... (nagy a lista) is!!!!

2010. aug. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell sajnálni. Senki sem mondta. De amíg ilyen utálattal állnak az emberek az orvosokhoz, addig szerintem ne várjanak normális ellátást.
2010. aug. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

19.27: nagy-nagy kalappal a jövődhöz és remélem nem változtat meg majd az élet. Minden orvosnak és orvostanhallgatónak így kellene gondolkodnia. Remélem sikerül majd a terved! Szurkolok, már a gyerekeim jövője miatt is. :)

1931: ez azért durva, nem gondolod? Szó sem volt arról, hogy utálnám az orvosokat, de remélem veled nem fogok összefutni egy rendelőben sem!! példát vehetnél 19.27-ről (Bocsánat nem tudok neveket!)

2010. aug. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!