Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosisok, orvosok! Ha tehetné...

Orvosisok, orvosok! Ha tehetnétek, jelentkeznétek mégegyszer az orvosképzésbe?

Figyelt kérdés

Megért ezt választanotok? A fizetés azért remélem nő, mire én végzek, de mit gondoltok a többi dologról? Elismerés, munkakörülmények.. Megéri végigcsinálni?

És ha nem, mit választanátok inkább? Előre is köszi a válaszokat :)


2010. aug. 29. 19:10
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

Most végeztem el az első évet, és igen, még egyszer belevágnék. Ez az egyetlen dolog ami érdekel és imádom:)

De unokatesóm pl nemsoká szakorvos lesz, és azt mondta nagyon szereti amit csinál, de ha újra döntenie kéne, biztos, hogy nem ezt választaná.

Én azt látom, hogy minél idősebb vki, annál inkább megbánja:( Mert mikor az ember jelentkezik, annyira távolinak tűnik a vége és reménykedik, hogy jobb lesz. Vagy csak szimplán nem tudja elképzelni, hogy milyen 90 ezer forintból élni. De mire az ember ötöd-hatodéves lesz, addigra már jobban belelát a rendszerbe és egyre jobban elmegy a kedve:/

2010. aug. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Örülök, hogy tetszik neked, én is alig várom, hogy oda járhassak.. :)

2010. aug. 29. 21:18
 3/35 anonim ***** válasza:
31%
Orvos - 90e Ft?!?! Ezt hol álmodtad?! El ne hidd!!!
2010. aug. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
64%
Kedves utolsó: Nézzél ,ár meg egy közalkalmazotti bértáblát légyszíves, mielőtt okoskodsz. Rezidensről volt szó amúgy, nem szakorvosról (nem mintha a szakorvos olyan hú de sokkal több lenne). És rezidens nem kap hálapénzt!!
2010. aug. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
52%

ma 17:21

Igen, 90ezer forintot kapnak a rezidensek, ameddig szakorvosok nem lesznek (több évnyi idő az általános orvosi szak elvégzése után). Én is most fogok kezdeni a SOTE-n, és nagyon várom már :)

2010. aug. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
48%

Ezt nem gondoljátok komolyan! :D :D

Valaki még elhiszi szerintetek, hogy egy orvos szimplán 90e Ft-ot keres?! Biztos van ilyen és nála tisztelet a kivételnek!!! Még a falusi dokibácsi zsebébe is csúsztatnak itt-ott valamit. Annyi a különbség, hogy vidéken titkolják, a nagyvárosokban pedig nyíltan ki is mondják. Mindenki védi a saját szakmáját vagy amit tanulni szeretne, de azért ne próbáljátok teljesen bolondnak nézni az embereket.

Az meg, hogy rezidens még valaki.... nyugi később ő is zsebre fogja tenni sajnos! Hiába, az orvos szakmában is végig kell járni a ranglétrát!

2010. aug. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
19%
Ez aztán az előítélet... A rezidensnek senki sem ad hálapénzt, és próbálj meg 90ezer forintból családot alapítani. Kikérem magamnak, hogy vannak olyan orvosok, akik nem fogadják el a hálapénzt, szóval nem kéne mindenkire általánosítani...
2010. aug. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
25%
De akkor is 5 évig rezidens, és addig nem kap hálapénzt! Ki adna egy rezidensnek szerinted? Utána meg azért fogadja el, mert ott áll 30 évesen, és még semmit nem tudott félrerakni. Ha normális fizetése lenne az orvosoknak, nem fogadná el a pénzt.
2010. aug. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
48%

Ez sajnos nem előítélet, hanem tény! Nem egy ismerősöm volt, aki ezért nem műtette meg magát, mert nem volt pénze, hogy előbbre hozzák a listán. Pedig nem kis betegsége volt. Volt egy akinek hitelt kellett felvennie, mert egyébként két évet kellett volna várnia azzal, hogy újra normális, fájdalom nélküli életet élhessen. Tudom erről nem az orvosok tehetnek, de arról viszont igen, hogy egy kis "bíztatás" után azt a választ kapja az ember, hogy "hoppá, mégis tudjuk előbb műteni". Szóval a pénzek azért mégis ott landolnak náluk.

Tök boldog lennék, ha igazatok lenne és nem kéne egy betegnek sem izgulnia műtét előtt, hogy vajon akkor is ilyen ellátást kapott volna, ha adott volna pénzt. Én konkrétan megengedném a hálapénz dolgot, de meg is adóztatnám. Viszont akkor már nem hálapénznek hívnák!

Ezt a rezidens témát pedig hagyjátok már!

2010. aug. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
48%
"Kikérem magamnak, hogy vannak olyan orvosok, akik nem fogadják el a hálapénzt," ezt gondolom nem így akartad írni, de azért értettem.
2010. aug. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!