Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek? (bővebben lent)

Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Hoztam egy rossz döntést, középiskolában az olasz lesz a fő nyelvem, amit heti magas óraszámban fogok tanulni (kéttannyelvű képzésben). Nem tudom, hogy mi legyen a második nyelvem: spanyol vagy német. Mind a kettő országot (Spanyolo. és Németo.) nagyon szeretem, tehát idővel mind a két nyelvet meg szeretném tanulni, mert gimnázium után vagy Berlinben vagy Madridban szeretnék egyetemre járni. Úgyhogy szerintetek akkor melyik legyen a második nyelvem? A spanyol, amit még sosem tanultam vagy a német, amit általánosban is tanultam?

Ha a németet választom, akkor az olasznak köszönhetően könnyen fog menni esetleg magán úton a spanyol?

Előre is köszi a válaszokat!:)

14/F


2010. jún. 20. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
szerintem egy angol vagy német nyelvtudás elengedhetetlen itthon. szóval én a németet választanám. és ha azt már tanultad, akkor nem éri meg elvesztegetni azt a tudást.
2010. jún. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem korai ezt még eldönteni hogy rossz volt-e a döntésed vagy sem. Fiatal vagy, az meg mindenképp pozitív hogy kéttannyelvűbe mész. Szóval egyenlőre koncentrálj csak az olaszra. A spanyol tényleg sokban hasonlít az olaszra, szóval ha azt vesszük majd még lehet hogy azzal is kezdhetsz majd valamit. Ha olaszul tudsz akkor sztem spanyolban is megtudod értetni magad. (nekem ezt a spanyol nyelvtanárom mondta anno) Szóval a második nyelved ha muszáj választani a német legyen...
2010. jún. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!:)
2010. jún. 21. 07:39

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!