Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket nyelvet tanuljam?

Melyiket nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés

Koreait vagy kinait?

Mindketott tanultam egy kicsit, hogy tudjak donteni, de hat nem sikerul.

A kinait egyszerubbnek talalom, az irasjelek tanulasat kiveve.

De ezzel egyutt nagyo tetszik a hangzasa, stb.

Koreaiul kevesebbet tudok, valahogy azt erzem, kevesbe ereztem ra a nyelvre, de ettol fuggetlenul nagyon szeretem.

Ti melyiket valasztanatok?


2010. jún. 19. 09:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsanat, melyik-et akartam irni, nem pedig melyiket, igy egy kicsit ertelmetlenul hangzik a kerdes.
2010. jún. 19. 09:40
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
hát a kínait biztosan jobban tudnád hasznosítani később, úgyh ilyen megfontolás alapján én arra szavaznék:)
2010. jún. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kína. Előbb utóbb az lesz az üzleti nyelv, az angol helyett. Mellesleg a Föld 2/3-a beszéli :)
2010. jún. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne add fel egyiket sem; talán a kínait kellene erősebben, a koreait egy kissé háttérbe szorítva, de nem feladva. És minél több kínai nyelvet, nyelvjárást megismerve.

A kínai nem lesz az üzleti világ nyelve, mert a kínaiak lenéznek minden külföldit, aki az ő nyelvükön szólal meg.

2010. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kínaival az a para, h túl sok a dialektus. megeshet, h két kínai is nehezen érti meg egymást. ehhez képest az angol egyszerűbb:)
2010. jún. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, és ezt ki is használhatják, ha úgy érzik, idegen fülek hallgatóznak. Szóval, hajrá!
2010. jún. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!