Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki lefordítaná nekem az...

Valaki lefordítaná nekem az alábbi szöveget?

Figyelt kérdés

Ez a a szöveg a Mythbusters/Állítólag legújabb részének rövid leírása de mivel nem tudok angolul ezért nem értem :S


When bashing somebody in the head with a beer bottle, an empty beer bottle will cause more damage than a full one.

Busted

The Mythbusters first started by striking a fake human head with both full and empty bottles. The initial results showed that the full bottle struck with an average G-force of 28.1 while the empty bottle struck at an average of 22.7 Gs. However, the Mythbusters noted that the G-forces varied widely depending on how hard the head was struck. To get more consistent results, Adam built a machine to simulate a swinging arm. In their second test, the Mythbusters used the robot arm to strike a container with gelatin representing the human brain. Analyzing the results, they found that full bottle still delivered more force to the brain than the empty bottle, making an injury like a concussion more likely. However, the Mythbusters decided to factor in other injuries such as skull fractures and lacerations. They built a container to more closely simulate a human skull. The full bottles were able to smash the skull, while the empty bottle could not even crack it. They then used artificial skin and blood to test for lacerations. However, the full and empty bottles caused the same amount of lacerations. The full bottle was clearly more capable of causing damage than the empty bottle.


2010. ápr. 16. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolom nem kell tökéletesnek lenni a fordításnak, csak annyira, hogy értsd.

Másold be ide:

[link]

Vagy ide

[link]

2010. ápr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
minek a legújabb része?
2010. ápr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
hát abból a kettőből sose jön rá miről szól, mert az annyira amatőr fordító, hogy szerintem még életében nem látott angol szöveget
2010. ápr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a fordítókkal már próbálkoztam és a magyar szövegben amit kiad több az angol szó mint a magyar
2010. ápr. 16. 14:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Hamarosan kész lesz a fordítás.
2010. ápr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mikor valakit egy sörösüveggel vágunk fejbe, egy üres üveg nagyobb sérülést tud okozni, mint egy teli.

A mítoszirtók csapata, először egy műfejre mért ütéseket egy üres, és egy teli üveggel.

A korai eredmények azt mutatták, hogy a teli-üveges-ütés 28,1 G-erővel, míg az üres-üveges-ütés 22,7 G-vel hatott a fejre (átlagban).

Ez azonban, -a mítoszirtók szerint-, nagyban függ az ütés nagyságától. A megegyező eredményekért, Adam épített egy ütést szimuláló gépet. A második próbálkozásnál, a robottal üttetnek meg egy tartályban lévő gelatin-t, ezzel szimulálva az emberi agyat. Az eredmények kiértékelésekor, arra jutottak, hogy a teli üveg nagyobb erőhatást eredményez, mint az üres üveg.(nagyobb sérüléseket okoz, mint például az agyrázkódás) A mítoszirtók arra döntöttek, hogy megvizsgálják a többi keletkező sérüléseket is, mint a koponyatörés, és különböző sebek. Egy tartályt építettek, hogy még részletesebben ábrázoljanak egy emberi koponyát. A teli üvegek képesek voltak széttörni az emberi fejet, azonban a kiürült üvegek, aligha törték be/repesztették meg.


--------------

Hát nem lett a legszebben megfogalmazva, igyekeztem.

Ezután mesterséges testet és vért használtak a sebek kimutatására. A az üres, és a teli üvegek is kb. ugyanannyi sebett ejtettek. A teli üveg jóval inkább alkalmas sérüléseket okozni, mint az üres.

2010. ápr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó két sort tessék odaképzelni, a szöveg végére, a vonal felé. :)
2010. ápr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a fordítást :D
2010. ápr. 16. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!