Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen hamar lehet elsajátítan...

Milyen hamar lehet elsajátítani a francia nyelvet, hogy le tudjam tenni belőle az érettségit?

Figyelt kérdés

Ha angolbol tenném( az a fönyelvem) akkor fix megbuknék...most is épp h 2 es lettem. Franciából 5ös és külön tanulok mindent az osztálytól mert gyorsan megragad bennem és mikor ők veszik nekem már a könyökömön folyik ki...:S

Szóval ahhoz, hogy mondjuk egy középszintű nyelvvizsgát le tudjak tenni, ahhoz menyi idő kell és milyen szinten kell tanulni a franciát(óra/nap)??


2010. jan. 25. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A válaszhoz azt is kéne tudni, hogy most milyen szinten vagy.
2010. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy középszintű érettségi könnyebb, mint egy nyelvvizsga. Szerintem nézegesd a régebbi feladatsorokat az Oktatási Hivatal oldalán. Kérdés, hogy heti hány órád van, mennyire vagy szorgalmas stb.
2010. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sokat tanulok naponta tanulom a könyv végén a szavakat,de még nagyon kezdő szinten lehetek:S
2010. jan. 28. 07:33
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
próbálj megcsinálni egy korábbi érettségit, és a javítókulcs alapján javítsd ki, a levél javításánál meg kérd a (magán)tanárod segítségét. Ebből látni fogod megvan-e a kettes :D szóbeli tételeket találsz a neten sokfelé, de ha megveszed az 1000 kérdés és választ, abból remekül fel tudsz majd készülni! Jó lenne tudni azt is most hányadikos vagy, és egy szintfelmérő alapján a pontos nyelvi szintedet.. így nem tudjuk megjósolni :D
2010. jan. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

nem tudsz oda menni a tanárhoz megkérdezni tőle hogy szeretnéd a tudásodat felmérni h hol tartassz és h ebben segítsen ! Ha normális a tanárod akkor segíteni fog!


Mondjuk én gimiben kezdtem a franciát tanulni heti 2 - szer 2 órában . aztán 11.ben magántanárhoz is jártam heti 1 - szer 1 órában ! Mire az érettségire odakerültem elég jól tudtam franciául, mind írásban és szóban is.

2010. jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én alig értek valamit franciául, pedig már 1. óta(általános) tanulom,és sokszor van, 1 héten többször. (suliban tanuljuk),de megszokott dícsérni hogy jó vagyok franciából, mert ha úgy vagyok vele akkor megtudom jegyezni, volt már hogy 5-ös lett egy dogám amire nem is tanultam 1 percet sem. Szóval ez emberfüggő :D
2010. jan. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!