Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lefordítaná valaki a következő...

Lefordítaná valaki a következő rövid szöveget angolról magyarra?

Figyelt kérdés

Válaszokat köszönöm


Crazy English: How China's language teachers became big celebrities

This year it will be announced that China now has more English speakers than any other country in the world. And such is the demand for their services that top teachers have become big stars



"Where are you from? Do you speak English?" It's a familiar phrase near the Forbidden City in Beijing, or along the capital's Nanjing Road, as Chinese people try a standard opening gambit to spark up a conversation with a foreigner. Many visitors baulk at being approached so baldly, and are worried that it could be a scam. Very occasionally it is a con – and tourists should be wary when some nice young people offer to bring them to a tea house – but mostly the youngsters are desperate for access to real live Anglophones who can help them improve their conversational English.

Chinese people are becoming more and more obsessed with speaking English, and efforts to improve their proficiency mean that at some stage this year, the world's most populous nation will become the world's largest English-speaking country. Two billion people are learning English worldwide, and a huge proportion of them are in China.

And sometimes it seems like most of these eager students are learning from Li Yang, who is the true folk hero of the English-language-training business. Li founded the "Crazy English" movement, which now involves him visiting a dozen cities a month and lecturing in English to crowds of up to 30,000 people. His books sell in the millions.


2014. okt. 16. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Őrült angol: Hogyan válnak Kína nyelvtanárai nagy hírességekké

Ebben az évben lesz kihírdetve hogy most több angolul beszélő van Kínában, mint bármely másik országban a világon. És a szolgáltatásaik iránti kereslet miatt a top tanárok nagy sztárokká váltak


"Hova valós vagy? Beszélsz angolul?" Ez egy ismerős frázis közel a Tiltott Városhoz közel Beijingben, vagy végig a főváros Nanjing Útján, ahogy a kínai emberek próbálkoznak egy bevett kezdő húzással, hogy beszélgetést infítsanak egy külföldivel. Sok látógatót megriszat a közeledés és aggódnak hogy ez egy átverés lehet. Alkalmanként ez tényleg egy trükk - és a turistáknak tényleg óvatosank kell lenniük mikor kedves fiatal emberek felajánlja nekik, hogy elviszi őket egy teaházba - de legtöbbször csak fiatalok kétségbeesettek, hogy angol anyanyelvű emberrel beszéljenek aki tud nekik segíteni fejleszteni az angoljukat. (a mondat utolsó része nem szószerinti, nem tudom hogyan kéne pontosan magyarra).

A kínai emberek egyre jobban és jobban megszállotjaik, hogy angolul beszéljenek, és a törekvésük, hogyjavítsák a szakértelműket azt jelenti, hogy egy szinten ebben az évben a világ lenépesebb populációja lesz a világ legnagyobb angolul beszélő országa. 2 milliárd ember tanul anglolul világszerte és egy nagy részük Kínában van.

És néha úgy tűnik a legtöbbje ezeknek a szorgalmas tanulóknak Li Yangtól tanul, aki egy igazi népi hős az angol-nyelv-képzés üzletében. Li alapította az "Őrült Angol" mozgamat, aminek a keretén belül most meglátogat egy tucat várost a hónapban és 30 ezer fős tömegeknek tanít angolul. A könyveit millió számra adják el.


Ha valahol nem túl magyaros bocsi, de azért próbálkoztam :)

2014. okt. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 chtt ***** válasza:

Egy újabb próbálkozás (remélhetőleg minimális elgépeléssel).


„Crazy English”: Hogyan váltak a kínai nyelvtanárok ismert hírességekké


Idén jelentik be, hogy ma már többen beszélnek Kínában angolul, mint a világ bármely más országában. S mivel ilyen nagy a kereslet a szolgáltatásuk iránt, a legjobb tanárok nagy sztárrá váltak.


– Hová valósi? Beszél angolul? – Jól ismert kifejezés ez Pekingben, a Tiltott Város közelében, vagy a Nanjing Roadon, mert a kínaiak ezzel a szokványos indítással próbálnak beszélgetést kezdeményezni a külföldiekkel. Sok látogató átveréstől tartva meghátrál, ha ilyen nyíltan közelednek hozzá. Alkalmanként ez valóban csak trükk – s a turistának óvatosan kell fogadnia, ha egy kedves fiatalember felajánlja, hogy elviszi őt egy teaházba –, de legtöbbször a fiatalok csak a lehetőség után sóvárognak, hogy igazi, élő, angol anyanyelvű emberrel kerüljenek kapcsolatba, aki segít nekik a beszélt nyelv/társalgási nyelvtudásuk fejlesztésében.

A kínaiak egyre inkább megszállottjaivá válnak annak, hogy angolul beszéljenek, és a nyelvben való jártasságuk javítására tett erőfeszítéseik azt jelentik, hogy valamilyen szinten idén a világ legnépesebb állama lesz a világ legnagyobb angolul beszélő országa. Kétmilliárd ember tanul angolul világszerte, s ezek nagy része kínai.

És néha úgy tűnik, hogy ezeknek a lelkes tanulóknak a többsége Li Yangtól tanul, aki az üzleti élet igazi népi hősének számít az angol nyelvoktatás terén. Li alapította a „Crazy English” (Őrült angol) mozgalmat, amelynek keretén belül ma már tucatnyi várost látogat meg havonta, és akár harmincezres tömegeknek is tart angolórákat/tömegeket is tanít angolra. Könyvei milliószámra kelnek el.

2014. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Most nézem Pekinget én is simán úgyhagytam Beijingnek :D

Bocsánat, elég figyelmetlen voltam

2014. okt. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindannyiótok segítségét, nagyon kedves Tőletek!
2014. okt. 16. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!