Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan viszonyulsz az angol...

Hogyan viszonyulsz az angol órákhoz?

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 21:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
már nem járok be angolórára... =) Alsóban nagyon szerettem. Jó tanárunk volta ki tudta, hogy lehet kis gyerekeknek nyelvet tanítani. Felsőben is jó volt. Aztán gimiben meg csak fél évig jártam... eléggé untam mert szinte előlről kezdtük az egészet.
2009. dec. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig a kedvencem volt az angol, tanórán kívül is sokat foglalkozok vele. De a németet,finnt és olaszt is nagyon bírom!
2009. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
80%
általában alszok mert az osztály 90%-a le van maradva és ezért ismétünk... már vagy 3 éve >.<
2009. dec. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Haladó tagozaton vagyok heti 7 óra.. Általában alszok mert nagyonsokáig csinálunk 1 feladatot,meg mert olyan a tanár,hogy nem basz le,és ilyenkor pihenem ki magamat:)


Lektorórákat szeretem,mert beszélni imádok,bár néha fárasztó ha valami unalmas a téma és csak ő dumál és hallgatni kell.

2010. jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Én nem szeretek beszélni,mert kiröhög(het)nek.Így elmegy a kedvem a beszéléstől,pedig én majd mennék fősulira,diplomát szerezni,de ahhoz meg kell a nyelvvizsga ugyebár. :(
2010. jan. 13. 19:10
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 5 csoport van az évfolyamon. (csoportbontás van,az évfolyam 4 osztálya vegyesen van ,tudás szintenként).A csoportunkban van 4 ötös (köztük én is), viszont nem mindig érzem ezt, amikor meg kell szólalni, vagy fogalmazást kell írni.A fordítás jól megy, és a dogák is jól sikerülnek, mert az éppen adott nyelvtani részt tudom pontosan, de összességében az angol nyelv (kb 8 év után)... hát elég bizonytalan vagyok.(Bár az is lehet csak nem tudom magam elhelyezni, hogy milyen szinten állok.. nemtudom..)
2010. jan. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
100%
nekem heti 11 órám van... 2 tanár tanítja
2010. jan. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy héten 3 óram és két fakt, csak ötösöm van, emelt érettségizni szándékozom majd jövőre. Szeretem az órákat. Erős tanárom van, nagyon jól tanít, és mindent elmond többször, tuti megragad. :) Amúgy is hallás útján tanulok, mármint eddig egyszer sem vettem elő a könyvet-füzetet. Megvan bennem a cél, amit a jövőben mindenféleképpen el akarok érni, és szerintem azért vagyok ilyen kitartó. :) Na meg ha valamit nem tudok, akkor a tanár aláz, mint a sz.r, de épp ez a jó, hogy így muszáj tudnom, ha nem akarom, hogy üvöltözzön hehe. :)
2010. jan. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
100%
én imádom az angolt:) nagyon sokat beszélek chaten, msn-en is angolokkal
2010. jan. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

én jól,mert nyeliskolában kezdtem tanulni,5-6 fős csoportokban,és azt mondhatom,hogy hamar megszerettem.

Viszont azokat az embereket nem tudom hibáztatni,akiket bezsúfolnak egy osztályterembe-kb. 20-30 embert és egy viszonylag türelmetlen tanár elkezdi tanítani.

Lásd én példám-jó kicsit muszáj offolni:

15 évesen szakmunkásban a német volt a kötelező.33 kölyök volt az osztályban,ebből már sokan alapfokú-középfokú szint közt jártak,és sokunknak volt teljesen kezdő szintje-és kaptunk egy 75 éves iszonyatosan türelmetlen tanárt akinek le kellett adnia az órákat....ezt oldja meg valahogy!!!Ráadásul megvetetett velünk egy olyan könyvet,ami felkészítő volt a német középfokú nyelvvizsgára.....köpedelem órák voltak,rühelltem mindet,a tanárt,a könyvet,torkot tudtam volna vágni legszívesebben,azok,akiknek a tudásszintje elérte/esetleg meghaladta a középfokú szintet(természetesen teljesen pontosan nem tudtam felmérni hogy melyik szinten vannak azok,akik már valamennyire tudnak)azok meg húzták a szájukat,mert nekik meg unalmas és vontatott volt az óra.Ez egy tarthatatlan helyzet volt,ilyet nem szabad csinálni,hogy más más tudásszinteken lévő embereket összetesznek,és nesze tanuld meg a nyelvet.Stresszt,totál közönyt/utálatot szül.Nekem az volt a megváltás mikor kicsengettek már.Persze a tanár meg bele van abba a helyzetbe kényszerítve-33 gyereket rásóznak,oldd meg a lehetetlen helyzetet!!ááááá borzalmas volt és egy életre megutáltatták velem a német nyelvet.

Vissza angolra-mindig kicsi csoportokban tanultam,és gyorsan fejlődtem.Ha már 8-10-en voltunk 1 csoportban,már kényelmetlenül éreztem magam,követeltem a folyamatos figyelmet magamnak.Ha a tanár mással foglalkozott,ideges voltam.Ilyen téren önző vagyok,és jobbnak láttam ha szerzek magamnak egy magántanárt.Nem olcsó mulatság,DE az összes percet rám szánja,szerencsére SENKI nincs ott rajtam kívűl(és anyanyelvűt szereztem magamnak,hogy magyart ne is halljak tőle-Írországból jött)így a legjobb,én is próbálok a legjobbra törekedni. Plussz engem az is ingerel,ha más emberek hibáit hallom,mert úgy javítanám kifele,azt meg mások nem szívlelik sokszor.

egy ilyen önző embernek mint én,magántanár KELL,nincs mese.Meg is van az eredmény,Rigó utcai középfokú "C" típusú nyelvvizsgát letettem(3-szor megbuktattak,de az teljesen lényegtelen)és mostmár piszkál,hogy el kéne menni a felsőfokúra,mert úgy ítéli meg,hogy sikerülne.Nem tudom,mindenesetre imádom az angol nyelvet.Ha még ezt is szűkíteni kell,a brit/skót/ír kiejtés a kedvenceim,az amerikai már nem igazán.Hát ennyi,bocs a sok OfF dologért.

2010. febr. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!