Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene valaki lefordítani?...

Segítene valaki lefordítani? Dextera tua erigas, virtute confirmes, potestate tuearis

Figyelt kérdés
2013. aug. 15. 01:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Jobboddal kiegyenesítsd, erénnyel erősíts, erővel védd.
2013. aug. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Üdv, Fordító!

Bemásolom ide is, amit a másik fórumon írtam:


" ...jobboddal emeld fel, erőddel támogasd, hatalmaddal védelmezd."

"... s mint teljesen gyógyultat, add vissza... "

"Krisztus, a mi Urunk által"

"A mi segedelmünk az Úrnak nevében." vagy "A mi segítségünk az Úr nevében."

"Isten báránya..."


Ha jól csalódok, akkor az első négy részlet az utolsó kenet felvételének latin nyelvű liturgikus szövegéből származik. Kerestem, de nem találtam eddig a ma használatos magyar nyelvű fordításokat (ha vannak). Nagymértékben hasonlít a Jézus-társasági atyák által Szent Ignác vízének szentelésekor elmondott latin nyelvű szöveghez, illetve találtam egy 1821-es keltezésű magyar fordítást is, amit korhűen próbálok meg visszaadni.


"Domine sancte, Pater omnipotens, aeterne Deus, qui benedictionis tuae gratiam aegris infundendo corporibus, facturam tuam multiplici pietate custodis, ad invocationem nominis tui benignus assiste; ut intercedente beato Ignatio, Confessore tuo, famulos tuos ab aegritudine liberatos et sanitate donatos dextera tua erigas, virtute confirmes, potestate tuearis, atque Ecclesiae tuae sanctae cum omni prosperitate restituas." - itt hiányzik egy szó a fordítandóhoz képest


Felséges Úr, mindenható Atya, örök Isten, ki azáltal, hogy áldásodnak kegyajándokát a beteg testekkel közlöd, teremtményedet sokszoros atyai szereteteddel oltalmazod, nevednek segélyül hívására légy mellettünk és Szent Ignácnak, a te hitvallódnak közbenjárására szolgáidat a betegségtől szabadítsd meg, áldd meg őket egészséggel, jobboddal emeld fel, erőddel támogasd, hatalmaddal védelmezd s teljes egészségben egyházadnak add őket vissza



Szent Isten, mindenható Atya, örök Úr Isten! a' ki áldásod' kegyelmét a" beteg testekbe öntvén, teremtményedet külömbféle módon jóságoddal megőrized: hallgass-meg minket, mikor' segítségűl hívjuk a' te nevedet, hogy a' te szolgádat (szolgáló leányodat) N. egéséggel megáldván támasz'd-fel jobb kezeddel, erősíts'd-meg erőddel, védelmez'd hatalmaddal, és adjad-viszsza őtet minden megkívántató boldogsággal a' te Anyaszentegyházadnak."

2013. aug. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!