Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia beszédben használják...

Francia beszédben használják a passé simple-et?

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 13:08
 1/4 szvandaaa ***** válasza:
44%
Én úgy tudom, hogy ez csak a nagyon irodalmi nyelvben használatos, illetve rendkívül formális beszédekben, például, ha papnak készülsz, akkor biztos beszélhetsz passé simple-el, de egyébként nem nagyon használják... Én még soha nem hallottam, pedig éltem kint... Sok francia még azt sem tudja, hogy a "passé simple" micsoda :D !
2013. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert a Harry Potterben is azt használják, pedig nem egy antik irodalmi alkotás.
2013. jan. 25. 13:38
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
A mendemondákkal ellentétben, használják.
2013. jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" a Harry Potterben is azt használják"


Nem véletlen. Használják a legtöbb irodalmi alkotásban, még az ifjúsági regényekben sőt a mesékben is. Viszont az is igaz, hogy élő beszédben ma már ritkaság. De azt állítani, hogy a franciák nem is ismerik, enyhe túlzás! A Hófehérke (Blanche Neige) mesében "Elle mangea la pomme empoisonnée" (Megette - mármint Hófehérke - a mérgezett almát.) Ezt pedig a legkisebb óvodás is megérti.

2013. jan. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!