Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó angolosok, mondanátok pár...

Jó angolosok, mondanátok pár mondatot ehhez a témához?

Figyelt kérdés

angol középfokra meg telcre, ott van prezentációs feladat, vannak címek és ki akarom dolgozni, de nem naon van ötletem:S


electronic or printed media

a famous person you have met

the hungarian educational system

national dish



csak nagyjából hogy miket/kiről írjak, vagy konkrét mondatok is jól jönnek. köszi


2009. júl. 29. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:

->electronic or printed media

Írd le az előnyeit és hátrányait:

nyomtatott sajtó: mindenhová magaddal viheted, viszont drágább az online újságoknál, behozhatod a környezetszennyezés témáját is: csomó papír szükséges hozzá, stb;

online: olcsóbb, csak a számodra érdekes cikket nyomtatod ki


Ezután beszél arról, hogy te melyiket használod szívesebben, miért, stb. (personal experiences)



->a famous person you have met

Válassz ki egy híres embert, írd le mikor-hol találkoztál vele (mondjuk egy koncert után), hogy néz ki, egy-egy dalt említs, mondd, hogy szíveses hallgatod a zenéit, mert mindig jó kedved lesz tőle, stb...



->the hungarian educational system

Kezdd azzal, hogy milyen sorrendben hova kell járni a gyerekeknek (bölcsi, óvoda, általános, gimi, egyetem...). Beszélj az osztályzás remdszeréről (1-5ig, az 1 a legrosszabb), mesélj egy kicsit a sulidról. Említsd meg az érettségit, a számonkéréseket (dolgozat, felelet, stb.)



->national dish

Hát... Válassz ki egy nemzeti ételt, mondd el, hogy miből áll(nem az összes hozzávalót, csak a főbbeket!) Beszélj arról, hogy milyen gyakran szoktál enni ebből az ételből, ki szokott neked csinálni. Mondhatod, hogy a külföldiek kedvence például.



A lényeg, hogy csak BESZÉLJ, BESZÉLJ, BEZSÉLJ! A nyelvvizsga az olyan terület, ahol mindegy mit mondasz, csak beszélj. Remélem segítettem. :-)

2009. júl. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen nagyon hasznos volt:) köszönöm:)


további válaszokat is szívesen várok. :)

2009. júl. 29. 17:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Nos, én még esetleg tudnék mondani mondatokat.

Education system:

Compulsory education begins at th age of 6 when children start primary school. However, before that, children attend kindergarten or nursery school between 3 and 6. (ez az ovi meg a bölcsi) They go to school from Monday to Friday. The academic year (tanév) starts in September an ends in June. (ilyen alapvető dolgokat is mondjál, a lényeg tényleg az h beszélj..) The academic year is divided into two terms and we get a school report at the endo of the year ( a tanév két félévre van osztva, és ugye szünetet kapunk)

akkor az órákról még: at the age of 6 children go to primary school. In the first four years they learn to write, read, count and draw. In the second four years they study maths, physics, biology, history and grammar. After leaving primary school they can go to secondary school.

Ezek után beszélhetsz vizsgákról, tesztekről, tanáraidról, iskolai eseményekről stb :)


Na, akkor national dish.

Hungarian cuisine (a magyar konyha) is a world famous. We use a lot of paprika. We have a lot of popular national dishes such as paprika chicken with dumplings, Hungarian fish soup, Goulash soup or Stuffed cabbage (töltöttkáposzta)

ezek után jó lenne ha elmondanád mondjuk h neked a kedvenced a gulyás, és az ebből meg ebből áll, és a te anyukád csinálja a legfinomabbat a világon:)

ehhez is kicsi segítség:

Hungarian goulash is a thick beef soup cooked with onions and potatoes and usually eaten as a main course. What we think of as goulash is actually 'pörkölt', meat stewed with onions and paprika, the addition of sour cream makes the dish, whatever it may be paprikás. Pork is the most common meat dish.


remélem tudtam valamennyit segíteni :) L/16

2009. aug. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hú köszi szépen:) igen, segített :D
2009. aug. 13. 14:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!