Melyik a legnehezebb nyelv?
"Melyik a legnehezebb nyelv?"
Nincs ilyen. Vannak nehezebb és könnyebb nyelvek, tehát nem igaz, hogy ez "teljesen szubjektív". Részben viszont szubjektív.
"Utánanéztem és több helyen találtam egy felmérést, amit - állítólag - tudósok, nyelvészek állítottak össze. Szerintük a legkönnyebb nyelv a spanyol, a legnehezebb a szlovák"
Ez egy hoax. Baromság. Valami vicces kedvű ember írta, és nem sejtette, hogy hány ezer szerencsétlen naiv fiatalt fog meghülyíteni.
" Na azért egy német és egy magyar nyelvet ne hogy már hasonló nehéznek tartsanak"
Pedig kb. egy kategória nehézségben.
Persze a "nehéz" nem pontos kifejezés. Pontosabb az, hogy "hosszú". Kínaiul megtanulni középfokon tovább tart, mint mondjuk angolul megtanulni középfokon.
Vagy arabul megtanulni középfokon tovább tart, mint olaszul megtanulni.
Ez a két állítás azonban nem mindenkire igaz. Nyilvánvaló, hogy egy héber anyanyelvű ember számára az arab sokkal könnyebb, mint mondjuk egy cseh számára.
Vagy adott esetben japánul is könnyebben tanul egy kínai, mint egy finn, mert a kanjik tekintetében sok előismerettel rendelkezik.
Az orosz nyilvánvalóan nehezebb egy angol számára, mint a francia, de egy cseh számára már fordított a helyzet.
Ezeket a speciális eseteket leszámítva általában a viszonylag gyorsabban megtanulható nyelvek közé sorolják pl. az újlatin és a germán nyelveket, egy fokkal nehezebbek a balti, szláv és bizonyos ázsiai nyelvek (pl. thai, vietnami, perzsa), és a lassabban tanulható nyelvek közé a kínait, arabot, japánt és koreait szokás sorolni.
A kínait egyszerűen azért tart tovább megtanulni, mert bemagolni kis képecskék ezreit sokáig tart. De mindig találkozhatsz olyan emberrel, aki esküszik rá, hogy ez őt szórakoztatja és nagyon gyorsan megy neki :))))
00:06
"Valószínűleg egy thai embernek könnyebb megtanulni kínaiul, mint angolul."
Már miért is? Természetesen az angol gyorsabban megy a thai számára: nem kell több ezer krikszkrakszot megjegyeznie.
23:28
Minden nyelvtudor vagy az arabra, vagy a kínaira, vagy a japánra, vagy a koreaira mondja, hogy a legnehezebb.
Elég vicces és terméketlen viták folynak arról, hogy akkor most a koreai nehezebb-e a japánnál vagy sem stb.
Valójában ahogy nincs olyan, hogy legszebb nő, úgy legnehezebb nyelv sincs. Klasszisok viszont vannak. Vannak nehéz és könnyű nyelvek, ahogy szép és csúnya nők is léteznek.
01:24
Nem hallottam még olyan 'nyelvtudorról', aki a japánt mondta volna a legnehezebbnek. Bár olyanról sem nagyon, aki a kínait mondta volna. Ha már itt tartunk, a sok kivétel miatt a koreai nyelvtan jóval nehezebb, mint a már említett kettő. De az írás nyilván jóval kevésbé bajosabb...
A hasonlatodat nem egészen értem...
"Minden nyelvtudor vagy az arabra, vagy a kínaira, vagy a japánra, vagy a koreaira mondja, hogy a legnehezebb."
- Kik azok a nyelvtudorok? Biztosann em a nyelvészek, mert azok ilyen kérdésekkel nem foglalkoznak.
00:52
"Ha már itt tartunk, a sok kivétel miatt a koreai nyelvtan jóval nehezebb, mint a már említett kettő."
Van is olyan elképzelés, hogy csak a koreai kedvéért még egy kategóriát fel kellene állítani.
"A hasonlatodat nem egészen értem"
Akkor leírjam megint? Klasszisok vannak, de nincs pontos sorrend.
ma 08:35
A sok nyelven beszélők, illetve a nyelveket tanítók.
Természetesen nem a nyelvészek, mert ők ebben a kérdésben mindig a "nincs olyan, hogy nehéz/könnyű nyelv" szöveget szokták nyomatni.
"Akkor leírjam megint?"
Azért ostobának ne nézz, légyszíves. Csak nem illik össze a két dolog. Míg a nyelvek között tényleg felállítható valamiféle sorrend (a nyelvészek véleményétől eltérően), a nők ezzel tényleg nem hasonlíthatók össze. Sokkal inkább emberfüggő, mint egy nyelv...
De hogy ne rugaszkodjunk el a kérdéstől, ezt itt nem is folytatnám.
A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 01:19
Ha azon az elven indulunk el, amit Te leírtál, akkor logikusan az következik, hogy egy magyarnak könnyebb megtanulnia finnül, mint olaszul. Azért ezt a kettőt hozom fel példának, mert van egy barátom, aki mind2 nyelven tanult és az olaszt sokkal hamarabb sikerült elsajátítania, mint a finnt. Tehát én cáfolom azt, amit Te leírtál.
Én németül, angolul, és olaszul tudok, ebből számomra a német volt a legnehezebb, ez vitte el a legtöbb időt és energiát. Ez szerintem lehet bizonyíték arra, hogy vannak nehezebb és könnyebb nyelvek, és ebből kifolyólag elképzelhető az is, hogy van ilyen ,hogy legnehezebb nyelv. Én mondjuk sosem gondoltam ,hogy a japán vagy a koreai a legnehezebb nyelv, inkább csak annak tűnnek az írásmód miatt.
De pl van egy afrikai nyelv, ahol nem szavakkal kommunikálnak, hanem a nyelvüket csattogtatják és abból számukra értelmes beszéd jön ki. Na nekünk európaiaknak lehet az lenne a legnehezebb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!