Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német tényleg az egyik...

A német tényleg az egyik legnehezebb európai nyelv?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 15:33
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
65%
Nem. A magyar ugyanis a VILÁG 2. vagy 3. legnehezebb nyelve.
2010. dec. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%
nekem nehezebb, mint az angol. többektől is hallottam, h nekik is nehezebb. hát volt aki szerint a franciánál nehezebb (gondolom egyénfüggő, meg hogy mennyire szereted...) az angolnál is nehezebb. nekem pl. van némi olasz "nyelvtudásom" és száz, hogy annál is nehezebb. a skandináv nyelvekről annyit tudok, hogy ahhoz nagyon jó, ha van német nyelvismereted. eléggé hasonlít pl. a svéd a némethez meg valamelyest az angolhoz is. wikipédián utánatudsz kicsit olvasni, vannak pl is. véleményem szerint az egyik legnehezebb. hogy a legnehezebb-e? azt nemtom, nekem a francia is nagyon nehéznek tűnik... egyébként szeretnél tanulni? :D
2010. dec. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
73%
utóbbi vok és az előttem szólónak: igazad van! ezt valahogy kihagytam :D
2010. dec. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

elsőnek mondom: olvasni tanulj meg légyszives, nem az volt a kérdés, hogy a LEGNEHEZEBB hanem az EGYIK LEGNEHEZEBB!

tudom, hogy Európában a magyar a legnehezebb.

2010. dec. 14. 15:58
 5/28 anonim ***** válasza:

Német kéttanos végzős vagyok. Szerintem a német főleg a nyelvtana miatt nehéz. A kiejtés az egyik legegyszerűbb, bár a magyar iskolákban túl szépen tanítják azt is, a német anyanyelvűeknek pl az r betű nem nagyon megy :D

Angolul és oroszul tanulok a német mellett és igen elég nehéz szerintem a német, az angolnál fényévekkel bonyolultabb a nyelvtana, de talán az orosznál is kicsit. Azt viszont nem tudom, hogy a francia milyen, állítólag a lengyel is nehéz. A kérdésedre válaszolva igen, szerintem a német az egyik legnehezebb nyelv Európában.

2010. dec. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

A lengyel nehezebb az orosznál. Utóbbi pedig megítélés kérdése: mivel én, teljesen őszintén szólva, ki nem állhatom a németet, így nehéz, de mivel az oroszt imádom, az könnyebb számomra. Pedig a nyelvtant futólag összehasonlítva, papíron talán az orosz bonyolultabb.


De ha már EURÓPAI nyelv: ne feledjük, hogy Izland, a Feröer-szigetek és Grönland is Európa részei. Bár nem az volt a kérdés, hogy melyik a legnehezebb nyelv a kontinensen, de ha már extrém összehasonlítást akar valaki, akkor gondoltam, jelzem, hogy van még itt három jelentkező.

2010. dec. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Nem. A német a középmezőnyben van. A legnehezebb nyelvek Európában a két balti nyelv, a lengyel, az észt, a szerb/horvát. Az orosz, cseh stb. és az újgörög is elég nehezek, vannak olyan nehezek, mint a német. A német csak a többi germán nyelvnél nehezebb (kivéve az izlandit, de a dán is versenyben van), meg az újlatinoknál. Azt meg felejtsük már el, hogy a magyar a világon a 2. legnehezebb. Ugyanúgy az európai középmezőnyben van, mint a német.
2010. dec. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Nemrég olvastam egy cikket, ott azt írták, hogy a szlovák a legnehezebb nyelv a világon...(?) De a német is helyett kapott a világ 10 legnehezebb nyelve között, a magyarral együtt.

Nekem személy szerint nehéz volt, de azért mert nem szerettem, se Németországot, se a németeket, se a német könyvünket, stb...Most franciát tanulok, utána visszatérek a némethez szerintem, mert nem megtanulhatatlan nyelv egyáltalán...a kiejtés tényleg könnyű, a többi szabály is elég megtanulható, és nincs annyi igeidő, mint a spanyolban vagy az angolban...és ezek a legkönnyebb nyelvek a világon...

2010. dec. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
A német a germán nyelvek közül az egyik legnehezebb(a másik az izladi), és persze a atin nyelveknél is nehezebb, ha lehet ezt í gy modnani. A magyar és a szláv nyelvek általánosan nehezebbek a németnél, lehet, hogy a finn/észt is, de az nem biztos.
2010. dec. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

ma 18:17


Az nem "cikk" volt, hanem egy blogokon és fórumokon terjesztett HÜLYESÉG, és furcsa, hogy csak nemrég olvastad, mivel már kb. 10 éve terjesztik, és annak ellenére, hogy tökéletesen értelmetlen ökörség, amit már ezer helyen megcáfoltak, egyszerűen kiirthatatlan, mert állandóan lesznek, akik "épp most olvasták".

2010. dec. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!