Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tartod a...

•ß• kérdése:

Melyik nyelvet tartod a legszebbnek? És a legcsúnyábbnak?

Figyelt kérdés

Melyiket tartod a legszebbnek?

Miért?

Beszéled is?


És amelyiket csúnyának tartod azt miért?


2011. febr. 19. 21:25
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

22:01

Igen de ott írásbeli különbség is van.


A regényesnek :) Köszi a részletes leírást,igazán érdekes volt :) Látom tényleg a nyelvek a szerelmeid,nem zavarodsz meg néha ennyi nyelvben?

2011. febr. 19. 23:04
 22/29 anonim válasza:
0%

A legszebbnek az angolt és a spanyolt tartom. Mindkettőt a hangzása miatt. Az angolt beszélem, spanyolból viszont csak pár szót, de nagyon szeretném megtanulni és terveim szerint meg is fogom. (:

A legcsúnyábbnak... már ha lehet ilyet mondani egy nyelvre.. a németet tartom.. németet is tanulok, de nagyon nem szeretem.

2011. febr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Van némi zavar a fejemben, mikor japán óráról rohanok át svédre, az tény... :D De igazából ez inkább olyasféle zavar, hogy "most akkor melyik nyelven is kéne mondanom, hogy elnézést a késésért?" :D Persze tudom melyiken, csak még az előző zeng a fejemben, és akkor egyszerre eszembe jut mind a kettőn, és mondom magamban, ez kicsit zavaró :D

De furcsa mód a hasonlító nyelveket, pl. spanyol-francia nem keverem, se a koreai-japánt (az utóbbiakban sok az azonos eredetű, hasonló szó, bár nem rokonok a mai álláspont szerint). De órán pl. nem okoz gondot angolra fordítani egyik nyelvet sem (anyanyelvű tanáraink vannak csak kb.), vagy pl. koreain néha japánra is fordítunk, ha megkérdezi a tanárunk, hogy van ez-az (sok japános van a csoportban). Gondolkozom rajta, hogyha majd egyszer indítanak ezekből a nyelvekből is, szinkrontolmácsi képzésre megyek tovább.

2011. febr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

A nyelv szépsége jobban függ a beszélőtől, mint a nyelvtől. Minden nyelven lehet szépen és ocsmányul is beszélni, kivétel nélkül. Egy rendőri kihallgatószobában makogó szétszipuzott agyú gyanúsított, vagy egy agyalágyult, fogatlan vénasszony színtelenül és csúnyán beszél minden nyelven. Külön a szép kiejtést évekig tanuló énekesek, rádióbemondók szépen beszélnek.


De azért válaszolok a kérdésre:


legszebbek: finn, magyar, walesi, svéd, orosz, portugál, francia


legcsúnyábbak: khmer, olasz, román, bizonyos angol kiejtések.


A khmer azért csúnya szerintem, mert nagyon durva, túl pattogós, túlságosan "staccato". Az olasz a monotonitása, a román a jellegtelensége miatt nem tetszik.


Vannak olyan nyelvek, amik szerintem csúnyák, de legalább vicces, eredeti módon csúnyák, pl.: holland, szlovák.

2011. febr. 20. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

tegnap 21:38


Rengetegféle afrikai nyelv van. Ez itt pl. amhara:

http://www.youtube.com/watch?v=ms0feBYoD7A


Szerintem nagyon kellemes.


Ez itt szuahéli, ennek sztereotip "afrikai" hangzása van, de szerintem ez se rossz:


http://www.youtube.com/watch?v=8bfiwviSXX8

2011. febr. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
72%

legszebb: olasz, francia, angol, spanyol és még a németet is szeretem, de a nem túl szép

csúnya: összes szláv nyelv, összes afrikai és ilyesmi és a kínai (tehát ami nem Európai, de persze Pl. az amerikai angol azért tetszik)

2011. febr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a német nagy kedvenc, munkám miatt szükségeim is van rá, és tetszik is. Megvan az a sztereotípia hogy a német nyelv, kemény hangzású, merev nyelvtannal rendelkező unalmas nyelv. Hát, szerintem ez nem teljesen igaz. Egyrészt a németet igenis lehet szépen beszélni, másrészt nagyon sokat lehet benne kreatívkodni, új szavakat-szóösszetételeket képezni.


Nagyon tetszik még a svéd és a holland. A holland nyelvtana egyszerűbbnek tűnik, így legszívesebben azt tanulnám angol helyett, de a fontossági sorrend miatt, inkább majd utána. ;)


Az orosz is szép élőben, érdekes nyelv, de nem biztos hogy bevállalnám hogy megtanulom, egyáltalán nincsenek terveim orosz nyelvterületen. :P



Ami nem jön be:

- Az angol valami borzalmas, de muszáj valamicskét tudni angolul. Ezt most kezdtem tanulni. De nehezen haladok, mert nem tetszik, a kiejtése zavarba ejtő.


- Franciából most akartam a nyaraláshoz egy kis alap turista szókincset magamra szedni, de amikor belehallgattam a francia rádióba kiábrándultam. Nem tetszik a hangzása egyáltalán.


- A kínai csing-csüngtől feláll a szőr a hátamon. Nem tehetek róla, de nekem nagyon ellenszenves nyelv.

2011. febr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
59%

legszebb:japán, svéd, amerikai angol (a brit kiejtés nem tetszik, nem is értem meg)

legrondább:német, kínai, esetleg a magyart is idesorolhatom (magyar anyanyelvű vagyok)

2011. febr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Utolsó magyart is csúnyának tartod? De miért? :\
2011. febr. 20. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!