Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tartod a...

•ß• kérdése:

Melyik nyelvet tartod a legszebbnek? És a legcsúnyábbnak?

Figyelt kérdés

Melyiket tartod a legszebbnek?

Miért?

Beszéled is?


És amelyiket csúnyának tartod azt miért?


2011. febr. 19. 21:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%

Legszebb: orosz, lengyel és cseh/szlovák. Lágy, de azért mégsem b*zis hangzású nyelvek, helyenként nyelvtörőszerű szavakkal, amik nagyon egyedivé teszik őket.


Legkevésbé szép: német és a dán, plusz ha kicsit extrémebbek akarunk lenni, az afrikai csettegős nyelvek (ötletem sincs mely nyelvcsalád tagjai, bármennyire is érdeklődője vagyok a témának). Előbbi kettő a pattogós, hörgős-krákogós kiejtési módszereinek köszönhetően végzett megosztott első helyen a negatív listámon, a harmadikat pedig mondanom sem kell, miért nem kedvelem. Mintha nem is nyelv volna, hanem valami őskori próbálkozás a kommunikációra (habár, mások ugyanezt mondhatják a cseh/szlovák nyelvre a sok r-je miatt).

2011. febr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Az orosz szerintem is szép :)


Szegény németet mindenki lehúzza,bár tényleg elég csúnya hangzása van...tényleg olyan hörgős ahogy te írtad.

Afrikai nyelvet én csak filmekben hallottam egy-két mondatot,de nem tudom hogy mennyire hiteles...engem olyasmire emlékeztet mintha egy nyelv nélküli ember próbálna beszélni. :D


Ja és köszi a választ.

2011. febr. 19. 21:38
 3/29 anonim ***** válasza:
64%

A legszebbnek a magyart tartom.

Igen, beszélem is :-)

Azért ez a legszebb, mert rendkívül árnyaltan lehet mindent megfogalmazni, dallamos nyelv és lassan változik, formálódik, szemben sok más nyelvvel. Szeretem, hogy nehéz megtanulni egy idegennek, mégis minden idegen kollégám profin káromkodott magyarul, és mind imádta, hogy ugyanazt a káromkodást sokféleképpen elmondta, míg mondjuk angolul nem.


Én csúnyának a franciát tartom. A nazális hangokkal (azt hiszem így mondják), meg az ebből eredő érthetetlenségével. De ez erősen szubjektív meglátás.

2011. febr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
53%

Legszebb ( magyaron kívül): olasz, finn, angol- ezek közül csak az angolt beszélem, a többit meg szeretném tanulni

legrondább: francia, német- nem tudom, miért, egyszerűen nem tetszik

2011. febr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem ez egy oktondi kérdés és erre csak oktondi válaszok jöhetnek. Mert az ízlések és a pofonok külömbözők.

És ez már legalább százszor volt itt feltéve.

2011. febr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
52%
Ja igen, az első vagyok ismét, kimaradt: beszélek angolul, talán oroszul meg tudnék szólalni (szókincsfejlesztés ide vagy oda, ha nem volt még lehetőségem élőben is kipróbálni a tudásom), lengyelül elkezdtem tanulni, a szlovák meg majd idén vagy jövőre lesz elkezdve ha minden jól megy.
2011. febr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
48%

A magyar a legszebb :D sztem a nemet is szep, vagyishat hogymondjam... Az olyan, meno.:) tovabba az angol is, azt nagyjabol beszelem is.:)

szerintem a cseh meg a szlovak nyelv nem annyira szep tulzottan durva, kicsit olyan idiota hangzasu. Meg nekem a francia se tetszik tulzottan olyan nagyon fellengzos.

2011. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Utolsónak,nem tudom hogy volt e már feltéve,nem néztem vissza...és igen ízlések és pofonok..de ki mondta hogy nem?Szimplán csak kíváncsi vagyok.


Igen a magyar nagyon kifejező nyelv,talán ezért is olyan nehéz egy külföldinek.Káromkodásban pedig visszük a pálmát :D Régebben valahol olvastam egy cikket hogy a magyar nyelveb rengeteg olyan szó van amit nem lehet másra lefordítani,mert egyszerűen nincs rá szavuk.Pl. hetedhét országon túl,meg óperenciás tengeren túl..sajnos csak erre a kettőre emlékszem,de volt még jó pár.

Más nyelvben is van olyan amire nekünk nincs szavunk?

2011. febr. 19. 21:47
 9/29 anonim ***** válasza:
60%

Nekem ami tetszik: Olasz, német, orosz, magyar, angol, lovári (lehet gagyi, de vicces a hangzása és én szeretem).


Ami nem tetszik: franciak, kínai meg az ilyenek

2011. febr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
24%

Elsővel nagyon egyetértek, még egy pozitív szavazat a lengyelre, és egy negatív a németre!!

A magyar is csodaszép, és még a kínait ki nem állhatom hallgatni.

2011. febr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!