Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz a japán nyelv?

Bummalma kérdése:

Nehéz a japán nyelv?

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok és a Hunfalvyba megjelöltem a Japán tagozatot. Valaki tanul japánt? Szerintetek nagyon nehéz?
2011. jan. 6. 18:01
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
91%

A japán nyelv szerintem nagyon könnyű. Legalábbis részemről.

Akaishi Eriko sensei tanított engem, Kaposváron.

J-CAT programon belül. Hihetetlenek az órák, mi is nagyon sokat változtunk.

Vannak a japán nyelvben olyan szavak amit azonosak a magyarban is, sőt még a jelentésük is egyezik.

például: shiotaran - sótalan..

Vannak érdekesek is, mint például: kazan.. ez azt jelenti tűzhányó.. de magyarul a kazán, az ugye más szóval a tűzhely.


Ha normális körülmények között tanulja valaki, és tényleg tanulja nem csak "járok japánra, király vagyok meg egy jó nagy plázamacska", akkor azon felül, hogy élvezi, el is sajátítja a nyelvet. Hidd el nekem.. ez ilyen, az én életemből kiindulva. :)

2011. febr. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
93%

Az elején nagyon könnyű, aztán egyre csak nehezedik, és a végén már nagyon nehéz! :D

Semmi célom a japánnal, sőt, SOHA nem tanulok olyat, amit csak a haszon kedvéért tanulnék, biológia szakos vagyok, de biztos vagyok benne, hogy nem leszek orvos, csak a tudásért tanulom.

Kevesen vannak így, de látom, annyira még sem kevesen, hisz itt is találtam valakit, aki úgy gondolkodik, mint én :)


Az írás egyszerű szótagot jelölő kis jelecskékből épül fel, ezek a kanák (hiragana, katakana). Ezek elsajátítása tényleg nagyon könnyű, utána jönnek a kanjik. Ezekből meg mindenféle variáció létezik, onnan kezdve, hogy egy vonás, két vonás, stb. egészen a 29 vonásig.

Két éve tanulok japánt, és kb. most tudok 500 kanjit, ami még koránt sem elég! :D Nem tudnék újságot, vagy könyvet olvasni.

A nyelvtan... Nos, eleinte tényleg könnyű. Akármit akarsz kifejezni, mindenre van egyfajta ragozás plusz egy szó. De tényleg, bármi bonyolultabbat szeretnél kifejezni, ahhoz meg kell tanulni egy ilyen szerkezetet, és pont ezért tart ilyen sokáig megtanulni japánul, mert míg az angolnál kinézed a szótárból, a japánnál nem ilyen egyszerű: meg kell tanulnod magát a nyelvtani szerkezetet, és azt is, hogy hogy alkalmazd.

Ezek mellett, vannak mindenféle udvariassági fokozatok, pl: közvetlen forma, udvarias forma, elmondod mások cselekedeteit, akit még nem annyira ismersz, ezért udvariasabban mondod, megkérsz valakit, akit nem annyira ismersz, hogy tegyen meg neked valamit, ill. megkéred, hogy tegyen meg önmagának valamit, stb. xD


Mindezen nehézségek ellenére jó japánt tanulni, és én élvezem, és szeretem is! :)

Valószínűleg, elhúzom innen, elhagyom a süllyedő hajót, és jobb élet reményében Japánba költözök, imádom azt az országot, mindenestől.

2011. márc. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
73%
Én kb fél éve kezdtem el tanulni és már tudom a hiragana-t. A mondatalkotás már egy kicsit nehezebb.....de nem megtanulhatatlan :)
2011. ápr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
29%
Sztem kuva nehéz... Egyik bnőm japánba ment férjhez, az írást még ma se tuja, de ha telefonba beszél már szinte észre se veszik h nem japán. 15 éve van kint. Ja és elárulom nektek h az angol a legkönnyebb nyelv. Szerintetek miért ez lett a világnyelv?? Jó az is betesz h vezető hatalom. De japán is az. Akk miért nem japán a fő nyelv?? :D
2011. ápr. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
54%
Nem nehéz. Én fiatalabban kezdtem el tanulni. Csak a kanji az bonyolult, de meg lehet szokni egy idő után. Valahol azt hallottam, hogy 12 év a tanulás, de szerintem ez azért tulzás, ha valaki rendesen tanul. Mert ez annyi idő, mint egy bármelyik nyelv, meg a kanjik tanulása. Szerencsére a másik két szótagírás sokkal könyebb.
2011. máj. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

12 év alatt még mellette megtanulsz koreaiul is!

Azért, ez túlzás, szerintem.


Tegyük fel, hogy valaki szorgalmas, és minden nap tanul japánt.

Hiragana, katakana: együtt 92 jel, ha mindegyik jelecskére átlag 3 percet fordítunk, és minden nap tanulunk egy óra japánt, ez 4 nap + egy fél óra az 5. napból.

A körülbelül 2230 kanjit (úgy tudom, hivatalosan ennyi szükséges egy újság elolvasásához) vegyük öt részre nehézség szerint. A legkönnyebb rész elsajátításához kell egy perc, az eggyel nehezebbhez két perc, stb.


Ezen gondolatmenet alapján legkevesebb hat és fél év alatt lehet megtanulni japánul írni és olvasni.

Erre még rájön a nyelvtan, ami plusz tanulási idő, és a kanjik ismétlése, ami MÉG plusz idő, amiket most nem számoltam hozzá.


De persze, a körülmények nagyon sokban befolyásolhatják ezt az eredményt, ez csak egy nagyon általános példa.

2011. júl. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem azért egy egyvonásos ,kétvonásos ,négyvonásos kajit mem tart 1-2-3-4 másodpercbe elsajátítani.;)

Én azt mondom hogy egyrész mindkét vitázónak igaza van!

Egyrészt szerintem igaz hogy ha valamit szeretsz csinalni azt nemcsak jobban de hamarabb is megtanulod.Én speciel a németet soha a büdös életbe nem fogom megtanulni mert bocsánat a kifejezésért de undoridok tőle(egyébként a németeket szeretem:)), nem érdekel ha annyira keresett , mert már nyugi 5 év milva annyi lesz a külföldi munkás Németországban,hogy már a kutyának sem kell majd a dojcs. Annó a fiam megakart tanulni süahéliül amiről először azt sem tudtam hogy létezik,de én mondtam neki hogy csinàlja ,persze,ha ő azt akar.(azóta 5 nyelven beszél , amiből mellesleg az egyik a Japán,és sikeres üzletember vált belőle)

De igaz az is,hogy sokan manapság a pénzért tanulnak meg egy adott nyelven.És ez természetes, ugyanis a mai világban a pénz a legfőbb tényező.És hülyeség lenne japánul tanulni?:)Ez nem így van...Ha belegondolsz,hogy aza 3év mire jól megtanulsz japánul ,lehet hogy addigra elég sokat fog kamatozni,és egyébként elárulom,hogy még manapsàg is kapkodnak a japànul tudók után.Hogy miért?Mert a japánul tanulók több mint fele animefan vagy jrock fan vagy mi,és ők eddigi tapasztalatom szerint nem fognak (jól) megtanulni Japánul.

Minden jót kívánok és sikeres nyelvtanulást!

2013. júl. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
*percbe elnézést
2013. júl. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
100%

Kicsit már régi a kérdés, de az utolsóhoz kell szólnom.

Már mégis miért ne tudna megtanulni jól japánul egy anime/manga fan? Pont, hogy könnyebb nekik, mivel van egy céljuk, hogy miért akarnak megtanulni Japánul, és nem azért mert pénzt keresnek vele hanem mert meg akarják érteni kedvenc sorozatukat,mangájukat,játékukat stb.

Én jelenleg angolul,németül és szlovákul tanulok. Az utóbbi kettő nyelvet már több mint 8 éve, németül mégsem tudok egy kukkot sem, szlovákul meg ezt azt megértek, meg alapok. Angolul viszont tanulok 3 éve és már szinte megértek bármilyen szöveget, és beszélni is tudok egész jól. Hogy miért? Mert a német és szlovák egyszerűen nem érdekel. Nincs semmi motivációm, hogy tanuljam. Azért tanulom csak őket, mert kötelező az iskolában.

Angolt viszont már angol tanulás előtt is egész jól értettem. Miért? Mert sok sorozatot/filmet nézek eredeti nyelven és ezek mellett játszom is. Szóval egy az, hogy motiváció számomra, mert meg akarom érteni ezeket tökéletesen, másik meg, hogy ezek fejlesztik a szókincset.

Szerény véleményem szerint ugyan ez a helyzet a japán nyelvel is. Az anime/manga fanoknak is ott a motiváció, hogy meg akarják érteni az anyagot eredeti nyelven, és a nézésük fejleszti a szókincset is.

Igaz én még nem tanulok japánul, először az angolt akarom elsajátítani tökéletesen és nyelvvizsgát tenni, de miután ez megvan tuti neki állok japánt tanulni, mert én is elég nagy anime/manga fan vagyok, valamint vannak játékok is amik csak japánban jelennek meg, és soha nem kapnak angol lokalizációt.

2013. nov. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Lehet igazad van, dr vedd azt is figyelembe hogy a japàn mèrföldekk nehezebb mintaz angol.Nem azt mondom hogy az angol könnyû,ès màs is hiàba mondja...ugyanis a legtobb ember (aki angolul tanul) cdak mondja h konnyu, igazabol meg meg sem tud mukkanni.:)


Nem veletlenul irtam oda hogy eddigi tapasztalataim szerint.Nyilvan van ak anime manga jrock fanok is akik jol megtanulnak...DE

többsègük a legelsô akadàly elôtt elbuknak.Ez nem egy angol, hogy megtanulod a nyelvtant meg hozzaveszed a szokincset es ezen mar csak csiszolni tudsz.A japàn an sok mas mindenre oda ke figyelni,ill meg ke tanulni.

Remelem neked azert sikerul megtanulni Japanul!

2014. máj. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!